RX 580 PUBG Düşük Performans Ve Garantiye Gitmesi

organikhoşaf

Kilopat
Yer
TR
Daha fazla  
Vatan bilgisayar tarafından 2 ay önce MSI Armor RX 580 8 GB modelli ekran kartını satın aldım. Cumartesi gününe kadar bilgisayarı yoracak bir oyun oynamadım. Fakat cumartesi günü aldığım PUBG'i oyununu bilgisayarım açmadı bugün garantiye gidecek. Ne yapmam gerekli? Bana olumlu dönüş yapilir mi cevap verirseniz sevinirim. Not: Garantiye Vatan gönderecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğerlerini oynatıyor, onu mu oynatmıyor?
Sisteminizi yazar mısınız? Sürücüler güncel mi?

Oyunu açmaması illa ki kartta bir sorunun olduğunun göstergesi olacak değil ya. Bel ki de yazılımsal bir problem. Kesin olarak sorunu tespit etmeden doğrudan garantiye yollamanız çok gereksizce olmuş yazık etmişsiniz. Kusura bakmayın ama biraz pimpiriklisiniz zannedersem.

Her şeyi geç de sen kartı vatana götürdüğünde sorunu söylediğinde hiçbir şey demediler mi? Sana verilen kağıda pubg açılmıyor mu dedin. Açmamaktan kastını da merak ettik. Yollamadan önce sorununu yazsaydın keşke.

Oyun açılmıyor derken arkadaşlar açılıyor ama kasa kasa böyle bir kasma yok. MSI gösterge paneline kadar dönüyor. CoD WW2'de de sinematiklerde kasiyordu. Vatan'a götürdüm 2-3 gün çözmeye çalıştılar, garantiye gidecek parçalar dediler. Bu arada tüm sistem;
  • MSI RX 580 Armor
  • R5 1500X
  • Asus B350 Prime Plus
  • Gskill 3000 MHz RAM
  • 1 TB HDD
  • 600w Corsair kasa ve PSU

Bu arada Sniper Elite 4'de ultra ayarlarda 83-82 derece oluyordu kart.

Ne zaman dönüş yapılır sizce? Herkes garantiye gönder demişti ondan gönderdim (Facebook destek PC gruplarında).

Ya ürünü garantiye giden veya yardımcı olacak biri yok mu?

Ben de hemen hemen aynı sisteme sahibim. Ben de çoğu oyunda benchmarklarda alınan skorlara yaklaşamıyorum bile. Üstüne LoL gibi oyunlarda çıkan savaşlar sırasında 70 80 FPS zar zor alıyorum. PUBG en düşük ayarlarda şu an 65 70 FPS alıyorum ancak anlık FPS dropları da cabası. Ben de kartı garantiye yollamayı düşünüyorum.

Ekran kartı ve işlemci geldi işlemci değişmiş sıfırını yollamışlar. Ekran kartında bir sorunun olmadığı söyleniyor. Sizce işlemciden kaynaklı olabilir mi? Ram ve harddisk'in gelmesini bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı