RX 480 sistem toplama

Ekran kartını sonradan eklemek eklendikten sonra sistem için bir eksi midir?

• Evet

Oy: 1 9,1%
  • Hayır

Oy: 10 90,9%

• Oy verenlerin toplamı
    11

mertklkl

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistem toplama hakkında pek bir bilgim olmadığından dolayı konu açmak istedim. Ekran kartını daha sonra almayı planlıyorum. Öncelikle merak ettiğim bazı konular var :

1. Ekran kartı olmadan sistem toplamak için ne yapmak gerekir?
2. Ekran kartı için bekleyip mi almalıyım yoksa ekran kartsız da beni bir kaç ay götürür mü?
3. Bende HDD olduğundan dolayı sistem alırken HDD veya SSD almak istemiyorum sıkıntı olur mu?
4. Sonradan RX 480 eklenmesi için sistem uyumlu mudur? Sorun çıkarır mı?

Toplamak istediğim sistem:
İşlemci : Intel Core i5-6500 Skylake 6M 3.20Ghz 1151 810 TL
Anakart : MSI B150M Pro-Vdh D4 2133Mhz mATX 1151 330 TL
Bellek : Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL 14 216 TL
Kasa : Aerocool Aero 800 USB 3.0 4xFan 750W Siyah ATX Kasa 433 TL

Toplam 1789 TL
Maksimum bütçem 2000 TL. Daha sonra RX 480 ve SSD eklemeyi planlıyorum. Sistem uyumlu mudur? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Dostum ekran kartı olmadan sistem toplayacaksanız APU toplmanız lazım ki APU'ların yeni modelleri daha piyasada yok eskisini almanın pek mantığı yok (yeni gelecek APU'lar AM4 sokette ve bristol ridge ve submit ridge ailesi işlemcilerin hepsini destekleyecek, buda istediğiniz işlemci yükseltmesi fırsatı ve DDR4, NWM2, PCI-E 3.0 gibi teknolojiler sunacak ki bunlar eski nesillerde yok).
Ekran kartı olarak RX480 gayet iyi ve parasının karşılığını veren bir kart bütçe yoksa RX470 veya GTX1050Ti modellerine yönelebilirsiniz. Yeni çıkacak olan ekran kartlarına daha çok zaman var, haliyle beklemeye değmez.
Elinizde HDD varsa ekstra masrafa gerek yok, SSD ise işleri baya baya hızlandırıyor ama oda sonradan eklenebilir.
RX480 o sisteme uyumlu fakat 8GB RAM artık yetersiz kalmaya başlıyor ileride bir 8GB daha eklemek gerekecek. Ekran kartı alınana kadar işlemci içerisindeki grafik çekirdekleri idare eder fakat oyun oynatır mı hiç bilmiyorum.

SSD alınacaksa, hali hazırda bir HDD varsa, yeni bir HDD e gerek yok. Sonradan alınabilir. İşlemcinin grafiği günlük kullanımda yeterlidir. Ben 1 ay kullandım herhangi bir sıkıntısı olmadı. Kasayı PSUsuz bir şekilde alıp, PSU u da 80+bronze şeklinde alırsanız daha sağlıklı olur.

Arkadaşlar merhaba. Sistem toplama hakkında pek bir bilgim olmadığından dolayı konu açmak istedim. Ekran kartını daha sonra almayı planlıyorum. Öncelikle merak ettiğim bazı konular var :

1. Ekran kartı olmadan sistem toplamak için ne yapmak gerekir?
2. Ekran kartı için bekleyip mi almalıyım yoksa ekran kartsız da beni bir kaç ay götürür mü?
3. Bende HDD olduğundan dolayı sistem alırken HDD veya SSD almak istemiyorum sıkıntı olur mu?
4. Sonradan RX 480 eklenmesi için sistem uyumlu mudur? Sorun çıkarır mı?

Toplamak istediğim sistem:
İşlemci : Intel Core i5-6500 Skylake 6M 3.20Ghz 1151 810 TL
Anakart : MSI B150M Pro-Vdh D4 2133Mhz mATX 1151 330 TL
Bellek : Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL 14 216 TL
Kasa : Aerocool Aero 800 USB 3.0 4xFan 750W Siyah ATX Kasa 433 TL

Toplam 1789 TL
Maksimum bütçem 2000 TL. Daha sonra RX 480 ve SSD eklemeyi planlıyorum. Sistem uyumlu mudur? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.
Şuanki piyasaya bakılırsa Rx380 daha mantıklı bir tercih olabilir

Dostum ekran kartı olmadan sistem toplayacaksanız APU toplmanız lazım ki APU'ların yeni modelleri daha piyasada yok eskisini almanın pek mantığı yok (yeni gelecek APU'lar AM4 sokette ve bristol ridge ve submit ridge ailesi işlemcilerin hepsini destekleyecek, buda istediğiniz işlemci yükseltmesi fırsatı ve DDR4, NWM2, PCI-E 3.0 gibi teknolojiler sunacak ki bunlar eski nesillerde yok).
Ekran kartı olarak RX480 gayet iyi ve parasının karşılığını veren bir kart bütçe yoksa RX470 veya GTX1050Ti modellerine yönelebilirsiniz. Yeni çıkacak olan ekran kartlarına daha çok zaman var, haliyle beklemeye değmez.
Elinizde HDD varsa ekstra masrafa gerek yok, SSD ise işleri baya baya hızlandırıyor ama oda sonradan eklenebilir.
RX480 o sisteme uyumlu fakat 8GB RAM artık yetersiz kalmaya başlıyor ileride bir 8GB daha eklemek gerekecek. Ekran kartı alınana kadar işlemci içerisindeki grafik çekirdekleri idare eder fakat oyun oynatır mı hiç bilmiyorum.
Peki APU'ların yenilerini beklemek değer mi?

SSD alınacaksa, hali hazırda bir HDD varsa, yeni bir HDD e gerek yok. Sonradan alınabilir. İşlemcinin grafiği günlük kullanımda yeterlidir. Ben 1 ay kullandım herhangi bir sıkıntısı olmadı. Kasayı PSUsuz bir şekilde alıp, PSU u da 80+bronze şeklinde alırsanız daha sağlıklı olur.
Bu şekilde sistem toplandığında ekran kartı olmadan nasıl sistem açılır? İnternet'te gezinmeme rağmen bu konu hakkında yeteri kadar bilgi alamadım.

Dostum HD550 mi ne ismi CPU'nun içerisinde idareten bir grafik çekirdeği var, Onboard olarak bağlandığında idare eder. APU sistem toplamak istiyorsan beklenebilir. Hem AMD'nin hemde Intel'in yeni işlemcileri çıkacak yeninin çıkması eskinin ucuzlamasına sebep olacağından dolayı dolar bazında bugünkü kullanılan işlemcilerin fiyatı düşecektir. Yeni işlemciler daha performanslı olacak o yüzden belki o paraya daha güçlü bir sistem sahibi olabilirsiniz.

Peki APU'ların yenilerini beklemek değer mi?

Bu şekilde sistem toplandığında ekran kartı olmadan nasıl sistem açılır? İnternet'te gezinmeme rağmen bu konu hakkında yeteri kadar bilgi alamadım.
Monitör anakarta bağlandığı zaman sorunsuz açılır. Bu linkte i5 6500 işlemcinin içinde de yer alan Intel HD 530 un incelemesi mevcut

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Stok fanlar oc yapılmıyan işlemciler için gayet yeterli bende intelin stok fanını kullanıyorum gta 5 gibi işlemciye yüklenen oyunlarda 60larda geziyo sıcaklık.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı