RX 480 ve i7 6700 CS:GO düşük FPS sorunu

AMDmağduru70

Centipat
Merhabalar, öncelikle sistem özelliklerim hakkında bilgi vereyim.
İslemci:intel i7 6700 3.4ghz
Ekran kartı:amd rx 480 8gb 256 bit
Ram:Kingston hyper x 16 gb 2133 frekans
Anakart:msi b150m bazooka
Ssd:240 gb markasini unuttum kusura bakmayın
Cs:go gibi bir oyunda görüntü ayarları tamamen düşük, ekran kartı ayarlarimi da performansa göre ayarlıyorum, overclock ile işlemcimi 4 ghz yükseltebiliyorum bunlari yapmama rağmen rekabetçide 240-170 arası sürekli değişkenlik gösteren bi fps değeri alıyorum. Ölüm maçi girdiğimde ise bu değer 120 hatta 100 lere kadar düşebiliyor, default ayarlarimda da ayni overclock ve ekran karti performans ayarlarimda da aynı gözlemleri sonuçlari elde ettim. Her türlü güncellemeyi yaptim, bios gpu vb vb sürücülerin tamamen güncel olduğundan eminim. Bir göze çarpan detay ise cpu ve gpu kullanimini test ettim oyunda cpu sabit olarak %35-50 arasında seyrerken gpu anlık olarak %90-%10-%60-%0 vb değerler göstermekte msi afterburner ile test yaptım, ekran kartımın sağladiğı program ilede test yaptim sonuç aynı

Esat, grafikleri en yüksek ayarlarda denediğimde de sonuç aynı ki 3.4 ghz yani standart ayarında caliştirdiğimda da ayni sonuçlar elde ediliyor pek fark yok yani, benim anlamadiğim ekran karti kötü bi ekran kartımı işlemcim kötümü yani her şeyi geçtim sabit bi fps değerim yok, butun arkadaslarim da dropsuz sabit fps değerleri ile oynuyorlar

Ama neden böyle bir problem var yani bende mantıken düşünüyorum böyle bi sistemin rahat en azından rekabetçide 280 300 sabit alması ölum maçlarinda bi 180 200 arasi full doluyken server ama bende bir problem var ne yaptiysam çözemedim yardimci olmaya calisan üst düzey arkadaşlarda çözemediler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı