RX 480 vs GTX 1060

Şu an için DX12 açısından Rx480. Ama Nvidia yakın zamanda DX12 için yazılım desteği getirirse GTX 1060 daha güçlü olacaktır.

Darboğaz olabilir zira FX 8120 FX 6300 den bile zayıf denilebilir.
Amd işlemci ile Rx480 kullanacak ise kesinlikle Fx8320 nin aşşağısında bir işlemci olmamalı.
Hocam 8350 aşağısı kurtarmaz bence. :)

Ben 4.1'de kullanıyorum düşüş görmedim.
60'ın altına düşüyor mu peki? 1080P Ultrada 60 FPS altına düşüyorsa sıkıntı var demektir.

8320 de 8350 nin 3.5 GHZ lik modeli aslında aradaki fark sadece bu. Dolayısı ile Fx8350 yi aratmaz 8320.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak 8300 var darboğaz yaşıyor. 8350 direk 4.0 GHz olduğu için kurtarıyor. :) Yani aynı kategorilerdeki işlemcilerin hızları fark ediyor. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak 8300 var darboğaz yaşıyor. 8350 direk 4.0 GHz olduğu için kurtarıyor. :) Yani aynı kategorilerdeki işlemcilerin hızları fark ediyor. :)
Kaçıncı dk lar ?

AMD kartlarda böyle bu durum. NVIDIA kartlarda düzgün bir biçimde düşüyor.
Ayrıca o şahıs her kim ise çok konuşuyor ama boş konuşuyor genellikle. :) Patlama efektlerini örnek vererek ekran kartlarını kıyaslıyor ki patlama efektlerinin meydana getirdiği partiküler vs. ekran kartına değil işlemciye yük bindiren detaylar.
Ayrıca GTA 5 Battlefield 1 (multiplayer) gibi oyunlar son derece dinamik bir yapıya sahip olduğu için kıyaslamak oldukça zor.

Ayrıca o şahıs her kim ise çok konuşuyor ama boş konuşuyor genellikle. :) Patlama efektlerini örnek vererek ekran kartlarını kıyaslıyor ki patlama efektlerinin meydana getirdiği partiküler vs. ekran kartına değil işlemciye yük bindiren detaylar.
Hocam sonra fark yok gibi kelimeler kullanıyor. :) Aynı performansı alıyor hemen hemen 1050 Ti ile. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı