RX 550 4 GB için uyumlu işlemci

onurzorca

Hectopat
Daha fazla  
Elimde ASUS RX 550 4 GB 128 Bit ekran kartım var. Şu anda kullandığım işlemcim i5-2500, işlemci yükseltmek istiyorum fakat anakartim 1155 pin olduğu için en fazla i5-3470 Kullanabiliyorum. İnternetten baktığım ve cevremdekilerin bilgisine dayanarak işlemcinin ekran kartım için yetersiz olduğu söylendi. i5-2500 ile i5-3470 arasında çok bir fark var mı kullansam upgrade etkisi gorebilir miyim sizlere de sormak istedim. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde ASUS RX 550 4 GB 128 Bit ekran kartım var. Şu anda kullandığım işlemcim i5-2500, işlemci yükseltmek istiyorum fakat anakartim 1155 pin olduğu için en fazla i5-3470 Kullanabiliyorum. İnternetten baktığım ve cevremdekilerin bilgisine dayanarak işlemcinin ekran kartım için yetersiz olduğu söylendi. i5-2500 ile i5-3470 arasında çok bir fark var mı kullansam upgrade etkisi gorebilir miyim sizlere de sormak istedim. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Eğer değiştiricekseniz, bence toptan anakart ile değiştirin.

Çok bir performans farkları yok. Bütçeniz varsa DDR4, yoksa anakart ve işlemci upgrade öneririm. Z97A bir anakart alıp üstüne de 4690K veya 4790K çakabilirsiniz.

Öyle bir işe kalkışacaksan direk olarak yeni sisteme geçişe hazırlan. DDR4 b450-m + R3 1300X alıp 8gb ddr4 bellek alırsın 2. el olarak en azından ileride R5 3600 ve 2060 felan düşünecek olursan önden yolunu hazır etmiş olursun.
Edit : Elindeki güç kaynağı ve diskler ileride değişene kadar bu üç bileşenle seni baya götürecektir diye tahmin ediyorum.

RX 550 4 GB çok güçlü bir kart değil ama i5 3.nesil kullandım ben ekran kartının bağzen yettiği noktalarda bile işlemci çok kötü performanslar veriyordu ramimde 8 GB ama 60 FPS aldığım oyunda Alt Tab atamıyordum. Kısacası anakart ve işlemci yükseltmesi sizi bir süre tatmin edecektir RX550 ise günü kurtaracak bir kart piyasa biraz düzeldiğinde veya iyi bir fiyata ekran kartı bulabildiğinizde RTX serisi veya GTX 1660 gibi ekran kartları düşünebilirsiniz. Fiyat performans olarak i3 10.nesil ve i5 9.nesil kartlar güzel Ryzen'de tercih edilebilir ama onlardan pek anlamıyorum.

3.nesil değil bir 6 veya 8. nesil lazım bence en az. Üçüncü nesil kullandım yıllarca ciddiyim çağ atlamış gibi oldum 10.nesile geçerken :D

Son düzenleme:
Öyle bir işe kalkışacaksan direk olarak yeni sisteme geçişe hazırlan. DDR4 B450-M + R3 1300X alıp 8 GB DDR4 bellek alırsın 2. el olarak en azından ileride R5 3600 ve 2060 falan düşünecek olursan önden yolunu hazır etmiş olursun.
Edit: Elindeki güç kaynağı ve diskler ileride değişene kadar bu UC bileşenle seni bayağı götürecektir diye tahmin ediyorum.

Ryzen 5 1600 + MSI B450M PRO Max + croshair Vengeance X2 8 GB 3000MHz CL 16. Bunlari buldum şu anda bütçemi karşılıyor yalnız Power'im yetersiz kalabilir bir de Power almam gerekecek galiba. Haricinde değiştirmem gereken ya da onereceginiz başka bir şey var mi? Bu parçalar uyumlumudur?

Ryzen 5 1600 + MSI B450M PRO Max + croshair Vengeance X2 8 GB 3000MHz CL 16. Bunlari buldum şu anda bütçemi karşılıyor yalnız Power'im yetersiz kalabilir bir de Power almam gerekecek galiba. Haricinde değiştirmem gereken ya da onereceginiz başka bir şey var mi? Bu parçalar uyumlumudur?
Mis gibi işte.

Geri
Yukarı