RX 550 GPU kullanımı düşük

Eyupoxygen

Hectopat
Bilgisayarımın özellikleri iyi olmasına rağmen LoL ve Valorant gibi oyunlarda kasıyor. Diğer oyunlarda da kasıyor. Ayarları düşüğe alsam bile devam ediyor.

Ekran kartım RX 550 4 GB, işlemci i5 3470 yani bu tür oyunlarda kasma yaşamadan 200 FPS almam gerekmez mi? 75'e sabitledim ama 30'a düşüyor, 20'ye düşüyor ve belirli bir kasma yaşanıyor. Başta virüs olduğunu düşündüm. Kaspersky ve Malwarebytes gibi antivirüslerle temizledim. 1-2 tane virüs buldu ama çok tehlikeli virüsler değil. GPU kullanımı %20'lerde, %50'lerde geziyor. Arada bir %100 olunca FPS değerleri düzeliyor. Biraz oynuyorum yine düşüyor.

Sorun nedir acaba?

:D sisteminiz o kadarda iyi değil bu fps düşüşleri normal.

Bilgisayarınızdaki güç seçenekleri kısmında PCI Express var. Bu açıkken ekran kartında güç tasarrufu uygulanır kapatırsanız tam performans çalışır. Tehlikeli mi değil mi bilmiyorum ama açık mı kapalı mı kontrol edin ve biraz araştırın.Kapatıp açmak size kalmış.
PCI.png

:D sisteminiz o kadarda iyi değil bu fps düşüşleri normal.
Sence LOL gibi bir oyunda 20 30 fps alacak bir sistem mi?

İşlemcin yüzünden alamıyorsun o FPS'leri.

Bilgisayarı 1 yıldır kullanıyorum RDR2 oynadım GTA 5 Watch Dogs2 bunların hepsini düşük ayarlarda oynadım 35 -50 arası FPS'ler aldırdı bana çok da sorun yaşatmadı şimdi neden böyle oldu onj merak ettim.

Sence LOL gibi bir oyunda 20 30 fps alacak bir sistem mi?

Bilgisayarı 1 yıldır kullanıyorum RDR2 oynadım GTA 5 Watch Dogs2 bunların hepsini düşük ayarlarda oynadım 35 -50 arası FPS'ler aldırdı bana çok da sorun yaşatmadı şimdi neden böyle oldu onj merak ettim.
Sürücü sıkıntısı olabilir, temiz kurulum yap. Ama dediğim gibi 200 FPS'yi unut :D

Hayır. Sıcaklıkları kontrol ettin mi?

Evet çoğu teste soktum macunu falan da değiştirildi -75 derecelerde çıktı testte fakatoyun oynarken 57-60 derecelerde galan geziyor yani kendini tamamen kullanmadıgı buradan belli darboğaz oluyor olabilir mi diyeceğim ama öyle bir durum gibi de durmuyor.

Sürücü sıkıntısı olabilir, temiz kurulum yap. Ama dediğim gibi 200 FPS'yi unut :D

200 FPS istedigimi söylemedim ki neden 20 FPS aldıgımı sordum sistemim iyi dememin sebebi bu tür oyunları kaldıracak bir sistem sağ ol yine de.

Evet çoğu teste soktum macunu falan da değiştirildi -75 derecelerde çıktı testte fakatoyun oynarken 57-60 derecelerde galan geziyor yani kendini tamamen kullanmadıgı buradan belli darboğaz oluyor olabilir mi diyeceğim ama öyle bir durum gibi de durmuyor.
Sıcaklıklar normal. Darboğaz olabilir mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı