RX 550 mi GT 1030 mu?

Bütçe
750₺
Cidden çok fazla performans farkı varmış, bilmiyordum. Teşekkür ederim ve yanlış öneri için özür dilerim.
Hocam özür dileyecek bir durum yok. Siz de öğrenmiş oldunuz. Ben size öneriniz için çok teşekkür ederim.
Herkese önerileri için teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık RX 550 almaya karar verdim, nasip olursa 2-3 ay içerisinde alacağım.

Edit; Altımdaki söylenen söz konu sahibine değil, o HırboX'çu malum arkadaşa.

Dostum, RX 550 devri çoktan bitti sayılır ve artık yeni bir sistem için sıfır alınacak bir ekran kartı değil. İnsanlara yanlış bilgi yaymayın.

Konuya gelecek olursak ikisi de değil. GTX 16 Serilerine veya RX570 civarlarına bakmaya çalışın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar monitörüm 1080P değil. 768P. Darboğaz olur mu RX 550 ile. Athlon 3000G işlemcim belirttiğim.

Çok zannetmiyorum darboğaz olacağını. Olursa da çok ufak düzeylerde olur.
Edit; altımdaki söylenen söz konu sahibine değil, o hırbox'çu malum arkadaşa.

Dostum, RX 550 devri çoktan bitti sayılır ve artık yeni bir sistem için sıfır alınacak bir ekran kartı değil. İnsanlara yanlış bilgi yaymayın.

Konuya gelecek olursak ikisi de değil. GTX 16 serilerine veya RX570 civarlarına bakmaya çalışın.

Buna katılıyorum. RX 570 güzel bir seçim olabilir.

2. elden veya Aliexpress'ten GET ile ekran kartı alsan kat kat daha mantıklı. 2. elde 800 TL'ye EVGA GTX 970 vardı bir ara. RX 570-RX480 civarı bir kart. 600'e RX 470 var.

Edit; Altımdaki söylenen söz konu sahibine değil, o HırboX'çu malum arkadaşa.

Konuya gelecek olursak ikisi de değil. GTX 16 Serilerine veya RX570 civarlarına bakmaya çalışın.
Onu alacak param, besleyecek işlemcim de yok.
2. elden veya Aliexpress'ten GET ile ekran kartı alsan kat kat daha mantıklı. 2. elde 800 TL'ye EVGA GTX 970 vardı bir ara. RX 570-RX480 civarı bir kart. 600'e RX 470 var.
Yok darboğaz olur zaten. 2 çekirdek 4 izlek işlemcim var.
İkisi de değil. İkinci el almaya sıcak bakar mısın?

RX 550 Pulse model kırpılmış 64 bit model bu arada.
Yok bakamam, sağolun teşekkür ederim. Konya'da 2. el PC bileşeni almam ben.

Yok bakamam, sağolun teşekkür ederim. Konya'da 2. el PC bileşeni almam ben.
GT1030 al. Hem daha az güç tüketiyor, hem saçma sürücüler ile uğraşmazsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GT1030 al. Hem daha az güç tüketiyor, hem saçma sürücüler ile uğraşmazsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ama hocam, RX 550 farkını her oyunda koymuş. Hatta bazı yerlerde 1030 30FPS alırken, RX 550 40-45 FPS alıyor. Güç tüketimi konusunda ise 15W fark var, ne olacak. Işığı yakmam ben de.

Geri
Yukarı