RX 550 mi GT 1030 mu?

Anlamıyorlar hocam anlamazlar tek bildikleri şey FPS.
Hayır ben çok daha iyi FPS veriyor demedim ki. Evet 550 çoğu durumda birkaç FPS fazlası var. Bunun sebebi VRAM'ının daha yüksek olması. Bu bir avantaj. Fakat zaten GT 1030 alan biri her oyunu oynayamayacağını bilir. Giriş-orta seviye ve e-spor oyunlarını zaten havada karada kaldırır o kart. VRAM AAA oyunlarda kendini önplana çıkarıyor. Kaplama kalitesi ve Texture için. Ama sırf biirkaç FPS için ben 550 almak istemem. Bunu bir türlü açıklayamadım.

profilini yaz bana

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun için aldığını varsayarsak evet 4 GB olunca RX 550 daha iyi miş eğer aynı fiyatlarda ise iade et RX 550 al.

Yok 5 FPS fazla veriyor onu alsın. İnsan gibi anlatıyorum eksik olduğu yönleri de artı olduğu yönleri de. Bana mısın demiyor. Onlarca teknik bilgi verdim. Bir tane kayda değer cümlesi yok. Tek bildiği FPS farkı.
Driver kalitesi ve desteği, TDP değerleri, OC performansı, gelecekteki destek durumu. vs.
Bak güzel kardeşim, ikisi de performans olarak aynı denilebilecek kartlar. Lakin biri 150 TL civarı daha pahalı. O yüzden ucuz olanı öneriyoruz ki insanların parası boşa gitmesin.
Sabahtan beri saçma sapan şeyleri tekrarlayıp duruyorsun.
Driver kalitesi diyorsun, GT 1030 ile Nvidia sürücülerinin kaç tane özelliğini adam akıllı kullanabileceğini sanıyorsun?
TDP değeri ve ısınması diyorsun, aralarında 20 Watt var. Çok fazla gerçekten.(!) Yaz sıcağında klimasız odada çalıştırsan iki kart da 60 dereceyi geçmiyor zaten.
Gelecekteki durumuymuş. Kart günümüz oyunlarını güç bela çalıştırıyor, ne gelecekteki destek durumu Allah aşkına? İkisi de idareten alınan kartlar.
Tamam, Nvidia fan boyusun anladık, ama insanları yanlış yönlendirmeyi kes.

Bak güzel kardeşim, ikisi de performans olarak aynı denilebilecek kartlar. Lakin biri 150 TL civarı daha pahalı. O yüzden ucuz olanı öneriyoruz ki insanların parası boşa gitmesin.
Driver kalitesi diyorsun, GT 1030 ile Nvidia sürücülerinin kaç tane özelliğini adam akıllı kullanabileceğini sanıyorsun?
TDP değeri ve ısınması diyorsun, aralarında 20 Watt var. Çok fazla gerçekten.(!) Yaz sıcağında klimasız odada çalıştırsan iki kart da 60 dereceyi geçmiyor zaten.
Gelecekteki durumuymuş. Kart günümüz oyunlarını güç bela çalıştırıyor, ne gelecekteki destek durumu Allah aşkına?
Tamam, Nvidia fan boyusun anladık, ama insanları yanlış yönlendirmeyi kes.
İlla NVIDIA al dedim mi? Demedim. Fikrimi savunuyorum bu bir fanboyluk değil. Kaldı ki AMD sürücülerinin hala tam kararlı olmadığını biliyoruz. Adamın parası var ki ve bu sorun değil ki bize sunmuş ve zaten almış. Alınacak bir şey de yok ortada. Emin ol almamış olsa farklı yorumlar yapardım. Ben bir ürün aldığım zaman kafam rahat olsun isterim. Neden sıkıntı çekeyim? Hayır istediğini alabilirsin. Fikir sunuyorum burada. Zoruna giden bir durum varsa okumazsın geçersin.

Driver kalitesi diyorsun, GT 1030 ile NVIDIA sürücülerinin kaç tane özelliğini adam akıllı kullanabileceğini sanıyorsun?
TDP değeri ve ısınması diyorsun, aralarında 20 Watt var. Çok fazla gerçekten.(!) yaz sıcağında klimasız odada çalıştırsan iki kart da 60 dereceyi geçmiyor zaten.
Gelecekteki durumuymuş. Kart günümüz oyunlarını güç bela çalıştırıyor, ne gelecekteki destek durumu Allah aşkına? İkisi de idareten alınan kartlar.
Tamam, NVIDIA fan boyusun anladık, ama insanları yanlış yönlendirmeyi kes.

150 TL farka bakar mısın kardeşim
Ayrıca 1030 overclock ile RX550'yle aynı ısıda çalışıyor ve daha fazla FPS alıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 53
Hayır ben çok daha iyi FPS veriyor demedim ki. Evet 550 çoğu durumda birkaç FPS fazlası var. Bunun sebebi VRAM'ının daha yüksek olması. Bu bir avantaj. Fakat zaten GT 1030 alan biri her oyunu oynayamayacağını bilir. Giriş-orta seviye ve e-spor oyunlarını zaten havada karada kaldırır o kart. VRAM AAA oyunlarda kendini ön plana çıkarıyor. Kaplama kalitesi ve texture için. Ama sırf biirkaç FPS için ben 550 almak istemem. Bunu bir türlü açıklayamadım.

Profilini yaz bana.

Yan hesabımdayım DC metehan#4742

150 TL farka bakar mısın kardeşim?
Attığın model fansız. Ayrıca, yazdıklarımı okumuyor musunuz a**? İkisi de aynı performans düzeyinde kartlar diyorum. İndirimde yakalanırsa GT 1030 alınır.
Fikrimi savunuyorum bu bir fan boyluk değil.
Konuda bir fikir beyan etmiyorsun. Nvidia sürücüleri daha iyi deyip duruyorsun. Ben de sana sürücülerin bu modelde bir fark yaratmadığını söylüyorum. Sonraki mesajında tekrar aynısını yazıyorsun.

Geri
Yukarı