RX 550 sistemde RDR 2 aniden oyundan atıyor

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RDR 2'yi bir aralar korsan oynuyordum. Aniden donup yanıt vermediği için silip orijinal olanını yükledim. Epic Games'ten oynuyorum. Ve hala aynı sorun var görevdeyken oyun aniden dondu kaldı. Arkadan ses geliyordu ama oyun yanıt vermiyordu. Sonrasında kapattım oyunu. Nasıl çözebilirim? Daha yeni yükledim oyunu.
16 GB RAM.
RX550 4 GB.
Ryzen 3 3100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka oyunlarda da yapıyor mu ? Grafik ayarlarını düşürmeyi denedin mi ? Belki bir ayar zorluyordur ekran kartını veya başka bir bileşenini ?

Yada Bios'tan RAM'lerin frekansını düşürmeyi biliyor musun? Bende de böyle bir sorun var. Ben bu şekilde çözdüm bilmem sende de çözüm olur mu ? Mümkünse 2400MHz'e düşürüp bir dene.

Başka oyunlarda da yapıyor mu ? Grafik ayarlarını düşürmeyi denedin mi ? Belki bir ayar zorluyordur ekran kartını veya başka bir bileşenini ?

Yada Bios'tan RAM'lerin frekansını düşürmeyi biliyor musun? Bende de böyle bir sorun var. Ben bu şekilde çözdüm bilmem sende de çözüm olur mu ? Mümkünse 2400MHz'e düşürüp bir dene.
Bendede ac originsde vardı aynı sorun suya girince kuşa dönüşünce atıyordu oyundan.
Sildim oyunu.

Hayır sadece RDR 2 de oluyor. Ayarları en düşükte de denedim aynı. Belli bir zamanda veya yerde olmuyor. RAM frekansı 3000mhz düşürsem fps azalmaz mı?

Minimum RX 480 istiyormuş oyun, RX 550 zorlanıyor olabilir. Ondan da yapıyor olabilir belki ?

Hayır sadece RDR 2 de oluyor. Ayarları en düşükte de denedim aynı. Belli bir zamanda veya yerde olmuyor. RAM frekansı 3000mhz düşürsem fps azalmaz mı?
Deneme amaçlı bir düşür. Belki çözülür bilemiyorum.

Deneyin:

Geri
Yukarı