Çözüldü RX 550 sisteme ekran kartı takınca sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sago kafkef

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 550
Anakart
Asus H61M-D
İşlemci
i5-3330
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Direk konuya gireceğim. Bugün sipariş ettiğim PSU geldi ve onu taktım. Az önceye kadar sorun yoktu. Kabloları düzenlemek için bilgisayarı kapattım ve boşta kalan kabloları, kabloları bağlamak için kullanılan plastik tel ile birbirine bağladım. Hiçbir kabloyu çıkarmadım ya da takmadım. Sistemi açtığımda görüntü gelmiyordu, birkaç basit çözüm yolu denedim ve sorunumu ekran kartı çıkarılmış haldeyken BIOS pilini çıkarıp takmak çözdü. Fakat şu an ekran kartını takınca ne onboard ne de ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartını çıkarıp onboard görüntü alabiliyorum fakat ekran kartı takılı haldeyken onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum, umarım derdimi anlatabilmişimdir. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum. PSU: MSI MAG A550bn 550W.

Çözüm
Eski PSU ile de çalışmıyor hocam, yine aynı şekil ekran kartını çıkarınca görüntü geliyor onboard üzerinden fakat ekran kartını takınca onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartının fanı dönüyor bu arada.

Net olarak ekran kartının arızalı olduğunu kanısına vardık o zaman.
Size bu konu hakkında nasıl yardımcı olabileceğime dair birkaç çözüm üreteceğim;

Ekran kartının garantisi var mı? Varsa ki sanmıyorum, bayağı eski bir kart varsa garantiye yoksa bilgisayarcıya götürebilirsin.
Ama bilgisayarcıya girmiş tamir görmüş bir kartta çok yaşamıyor.

Yeni bir kart için bütçe belirleseniz iyi olur, yeni ekran kartı önerisi yapmaktan memnuniyet duyarım.

Eski PSU ile de çalışmıyor hocam, yine aynı şekil ekran kartını çıkarınca görüntü geliyor onboard üzerinden fakat ekran kartını takınca onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartının fanı dönüyor bu arada.

Elimde başka kart olsa denerdim hocam, fakat şu anlık başka kart yok elimde.

Ayrıca sorununuzu çözdüysem çözüldü olarak raporlarsanız sevinirim.
Konu çok karışık ekran kartı belki arızalı diyeceğim ama eski sistemde eksiksiz çalışıyor diyorsunuz simdi ise yeni aldığınız güç kaynağını taktığımda ekran kartı hariç diğer parçalar çalışıyor diyorsunuz buradan yola çıkarak dediğim gibi ya güç kaynağı arızalı ya da kablolarda bir hata var müsait olduğunuzda kablolara bir bakın bir gözden geçirin bir hata olması muhtemel bu seçeneğide değerlendirelim dediklerimi yaptıktan sonra tekrar sorunla alakalı bir gelişme var mı yazınız.

Anakarta bağlı olabilecek 20+4 pin ve 4 pin CPU var, ikisi de bağlı hocam. Şu an kapatıp eski PSU ile deneyeceğim, gelişme olursa haber ederim hocam.

Öncelikle herkese iyi sosyaller. Direk konuya gireceğim. Bugün sipariş ettiğim PSU geldi ve onu taktım. Az önceye kadar sorun yoktu. Kabloları düzenlemek için bilgisayarı kapattım ve boşta kalan kabloları, kabloları bağlamak için kullanılan plastik tel ile birbirine bağladım. Hiçbir kabloyu çıkarmadım ya da takmadım. Sistemi açtığımda görüntü gelmiyordu, birkaç basit çözüm yolu denedim ve sorunumu ekran kartı çıkarılmış haldeyken BIOS pilini çıkarıp takmak çözdü. Fakat şu an ekran kartını takınca ne onboard ne de ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartını çıkarıp onboard görüntü alabiliyorum fakat ekran kartı takılı haldeyken onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum, umarım derdimi anlatabilmişimdir. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum. PSU: MSI MAG A550bn 550W.
i7 2600 Sisteme RX 550 takınca görüntü gelmiyor Hocam aynı ekran kartıyla bu sorunu yaşayan 1-2 kişi daha var kartda mı sorun var acaba ? Diyeceğim de 300w ile görüntü alıp yeni psu ile görüntü alamamak çok saçma.

Bekliyorum hocam.

i7 2600 Sisteme RX 550 takınca görüntü gelmiyor hocam aynı ekran kartıyla bu sorunu yaşayan 1-2 kişi daha var kartta mı sorun var acaba? Diyeceğim de 300W ile görüntü alıp yeni PSU ile görüntü alamamak çok saçma.

Net olarak ekran kartının arızalı olduğunu kanısına vardık o zaman.
Size bu konu hakkında nasıl yardımcı olabileceğime dair birkaç çözüm üreteceğim;

Ekran kartının garantisi var mı? Varsa ki sanmıyorum, bayağı eski bir kart varsa garantiye yoksa bilgisayarcıya götürebilirsin.
Ama bilgisayarcıya girmiş tamir görmüş bir kartta çok yaşamıyor.

Yeni bir kart için bütçe belirleseniz iyi olur, yeni ekran kartı önerisi yapmaktan memnuniyet duyarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Net olarak ekran kartının arızalı olduğunu kanısına vardık o zaman size bu konu hakkında nasıl yardımfı olabileceğime dair birkaç çözüm üreteceğim ekran kartının garantisi var mı varsa ki sanmıyorum bayağı eski bir kart varsa garantiye yoksa bilgisayarcıya götürebilirsin ama bilgisayarcıya girmiş tamir görmüş bir kartta çok yaşamıyor yeni bir kart için bütçe belirleseniz iyi olur yeni ekran kartı önerisi yapmaktan memnuniyet duyarım.

Garantisi bitmiş hocam ikinci elden almıştım. Şu anlık bütçem yok fakat ikinci elden işlemcime az darboğaz yapacak bir şey almayı planlıyorum 1650, 1650S gibi. Çünkü ileride anakart + işlemci güncellemesi yapmayı düşünüyordum hatta PSU'yu o yüzden almıştım PCI-e güç kablosu isteyen ekran kartlarını da takabileyim diye. Ama elimdeki ekran kartından oldum, kafamı karıştıran şey bilgisayarı kapayıp kabloları düzenlerken ekran kartına ne olduğu. Cevapların için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı