RX 550 sisteme grafik sürücüsü kurulduğunda çalışmıyor

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
RAM
1380mhz cl9 hi level
Ekran kartı
Asus Rx 550 4gb Phoenix modeli ve g41 onboard
Anakart
Asus p5g41t-mlx
İşlemci
E7500 (3.81 GHz 345 fsb OC)
Sistem özellikleri;
E7500 işlemci(345FSB 3.81GHz overclock ile kullanıyorum)
ASUS P5G41T-MLX anakart.
G41 onboard ekran kartı RX 550 4 GB.
4 GB RAM.
Önceden RX 550 sürücüsünü kurduğumda ekran görüntü kesiyor falan diyordum. Ama şimdi sorun apayrı bir boyutta. Şu anda ne onboard ne ekran kartı sürücüsü çalışıyor.

IMG_20211212_154523.jpg

Onboard ile kurduğunda görüntü geliyor ama sürücü çalışmıyor.

IMG_20211210_155850.jpg

Ekran kartı sürücüsünü kurduğumda böyle ekran geliyor.(Rx 550)

Şu an kafayı yemek üzereyim.

İlk başlangıçta Windows 11 üzerinde sürücü güncellemek istedim o zamandan beri bir şey oldu çözemedim ama o olan şeyden dolayı sorun hala devam ediyor.

RX 550 Windows 11 sürücüsünü i5 11400F sistem üzerinde kurmuştum. Sonra ekran kartı servise gitti hiçbir sorun olmadığını söyleyerek geri geldi.

Şu ana kadar kaç defa Windows 10'u tekrar tekrar kurdum sayamadım artık. Kaç defa kayıtlı geçmiş noktasına döndürdüm artık hatırlamıyorum bile.

G41 chipset Windows 10 üzerinde XP sürücüsünü kurdum. Önceden hiçbir sorun çıkarmadan kuruluyordu. Hatta hiçbir sorun çıkarmıyordu. Windows 11 üzerinden Windows 11 sürücüsünü güncellediğimden beridir sorun böyle.

Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:
Aslında RX 550 ile görüntü gelmiyor ama G41 ile aynı açılış tarzı ve sürücünün başlamaması aynı zamanlamaya oluyor.

Eki Görüntüle 1251923

G41 onboard ile aldığım hata bu. Onboard ekran kartı çıkık iken hata vermiyor. Ama anlamadığım şey neden ekran kartı takılı iken G41'e bu sorun oluyor. Hadi HDD de sorun var desem HDD yeni gıcır gıcır. Güç kaynağı desem zaten o ihtimal bayağı zor. Geriye bir tek işletim sisteminde veya başka birşeyde sorun varmış gibi geliyor. Yani BIOS bozulmuş olabilir belki OC yaparken. Çünkü normal şekilde 1530MHz'ye kadar OC yapabiliyordum. Yani sosyalde böyle konuya denk gelmedim. Zaten hep enler beni buluyor. Herkesin seviyesine göre demek ki hatalar. Başkasına çıkan hataları ben normal yapılacak şeymiş gibi algılıyorum mesela.

Lanetim mi bu benim acaba?
Lanetimiz başka gibi hocam. Diyelim ki pc kapandı. RX 550’den tekrar görüntü almayı nasıl başarıyorsunuz?

Lanetimiz başka gibi hocam. Diyelim ki PC kapandı. RX 550'den tekrar görüntü almayı nasıl başarıyorsunuz?

Sürücüyü tekrar sil yükle veya format atarak. Olmadı kartı tak çıkar yaparak. Onboard olması gerçekten işe yarıyor. En azından görüntü alıyorum ve sorun olmadığından istediğim gibi dosyaları silebiliyorum. Yani böyle kolaylığı var ancak. Ama yoksa işkence.

Sürücüyü tekrar sil yükle veya format atarak. Olmadı kartı tak çıkar yaparak. Onboard olması gerçekten işe yarıyor. En azından görüntü alıyorum ve sorun olmadığından istediğim gibi dosyaları silebiliyorum. Yani böyle kolaylığı var ancak. Ama yoksa işkence.
Ya benim başıma garip bir şey geldi sebebini bir türlü anlayamadım. Grafik kartım bir kaç ay önce görüntü vermiyordu. O zaman da vram dedim. Kaldırdım, duruyordu. Bir gece içime doğdu lan bir bakayım dedim. Taktım görüntü geldi, sürücüsünü kurdum, testini yaptım. Bir kaç gün oynadım. Geçen hafta valorant oynarken siyah ekrana düştü. Kapattım açtım, yine girdim maça, yine siyah ekran. Neyse biraz kapalı dursun dedim demez olaydım. Bir daha görüntü gelmedi :D Gerçekten lanetimiz falan herhalde.

Ya benim başıma garip bir şey geldi sebebini bir türlü anlayamadım. Grafik kartım birkaç ay önce görüntü vermiyordu. O zaman da VRAM dedim. Kaldırdım, duruyordu. Bir gece içime doğdu LAN bir bakayım dedim. Taktım görüntü geldi, sürücüsünü kurdum, testini yaptım. Birkaç gün oynadım. Geçen hafta Valorant oynarken siyah ekrana düştü. Kapattım açtım, yine girdim maça, yine siyah ekran. Neyse biraz kapalı dursun dedim demez olaydım. Bir daha görüntü gelmedi :D gerçekten lanetimiz falan herhalde.

Olabilir. VRAM testi diyorsun bir ara hangi program ile test edilebiliyor. Windows üzerinden test edebiliyor muyum ayrıca. Yanlış hatırlamıyorsam işletim sistemi gibi bir program vardı onunla test ediliyordu. Memlekete dönünce ilk işim o testi yapmak olacak. Eğer oradan sorun çıkmazsa BIOS atacağım gene düzelmez ise Allah'ım diyeceğim bağrıncam. BIOS'ta değil VRAM'de değil çipte değil. E beslemede sorun yok. Başka bir şey kalmamış olacak o zamanda. Ki bence bunlar yine sorun çıkarmayacak. Çünkü anlamadığım ekran kartı takılı iken onboard sürücü çalıştırmıyor. Ama ekran kartı yokken çalışıyor. Galiba ekran kartı bir şeyi tetikliyor ama nee. Onu bulursam sorunu çözerim.

Olabilir. VRAM testi diyorsun bir ara hangi program ile test edilebiliyor. Windows üzerinden test edebiliyor muyum ayrıca. Yanlış hatırlamıyorsam işletim sistemi gibi bir program vardı onunla test ediliyordu. Memlekete dönünce ilk işim o testi yapmak olacak. Eğer oradan sorun çıkmazsa BIOS atacağım gene düzelmez ise Allah'ım diyeceğim bağrıncam. BIOS'ta değil VRAM'de değil çipte değil. E beslemede sorun yok. Başka bir şey kalmamış olacak o zamanda. Ki bence bunlar yine sorun çıkarmayacak. Çünkü anlamadığım ekran kartı takılı iken onboard sürücü çalıştırmıyor. Ama ekran kartı yokken çalışıyor. Galiba ekran kartı bir şeyi tetikliyor ama nee. Onu bulursam sorunu çözerim.
Tetikliyor dedin aklıma geldi kartında kısa devre olmasın? Belki de o yüzden takılıyken. Onboardı da etkiliyor?
Bu arada vram testi windows üzerinden olmuyor, kendi işletim sistemi var. Flash diske bootluyorsun. Memlekete dön sana gösteririm, bende onboard yok vram testini kör bir şekilde yaptım düşün. :D

Tetikliyor dedin aklıma geldi kartında kısa devre olmasın? Belki de o yüzden takılıyken. Onboardı da etkiliyor?

Bu arada VRAM testi Windows üzerinden olmuyor, kendi işletim sistemi var. Flash diske bootluyorsun. Memlekete dön sana gösteririm, bende onboard yok VRAM testini kör bir şekilde yaptım düşün. :D

Anladım. Aslında memlekete o kadar uzakta değilim 2 saatlik yol var sadece. Ama işlte ilk hafta kalıyorum yurtta. Alışmak için kalıyorum. Haftaya dönerim ama.

Anladım. Aslında memlekete o kadar uzakta değilim 2 saatlik yol var sadece. Ama işlte ilk hafta kalıyorum yurtta. Alışmak için kalıyorum. Haftaya dönerim ama.
Dönünce yine konuşuruz üzerine, etiklemen kafi olur.

Geri
Yukarı