RX 550 WattMan hatası

Mert Atakann

Kilopat
Yer
Medellin
Daha fazla  
Netflix'den film açtım o sırada aşağıdan Steam indirmesini durdurdum kırmızı ekran geldi sesler böyle bozuldu arkadaşım dediyse "mmmmmmmmmmm" diye kaldı yazılımsal olduğunu düşünüyorum sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1641923088997.png

Bu kısmı Sadece Önerilen diye işaretleyip güncelleyin. Bu sayede WHQL driverları kurarsınız (WHQL Nedir?). Ayrıca wattman sorununun en genel çözümlerinden biri de undervoltdur. İnternetten kendi ekran kartı modelinize uygun olan ayarları deneye deneye bulun. Yeterli araştırmayla wattman ile ilgili yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz. Kesin bir çözümü yok çünkü. Kimisi sürüm değiştirip çözüyor, kimisi pil ayarlarından hallediyor, çoğu da bahsettiğim gibi undervolt veya genel tabiriyle frekans ayarlarıyla oynayıp hallediyor.

Eki Görüntüle 1267518

Bu kısmı sadece önerilen diye işaretleyip güncelleyin. Bu sayede WHQL driverları kurarsınız (WHQL Nedir?). Ayrıca WattMan sorununun en genel çözümlerinden biri de undervoltdur. İnternetten kendi ekran kartı modelinize uygun olan ayarları deneye deneye bulun. Yeterli araştırmayla WattMan ile ilgili yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz. Kesin bir çözümü yok çünkü. Kimisi sürüm değiştirip çözüyor, kimisi pil ayarlarından hallediyor, çoğu da bahsettiğim gibi undervolt veya genel tabiriyle frekans ayarlarıyla oynayıp hallediyor.

A320MH anakart ile undervolt yapılır mı? Performans düşüşü olur mu?

A320MH anakart ile undervolt yapılır mı? Performans düşüşü olur mu?
Anakartınız ile alakası yok. İşlemi Ekran kartınıza yapacaksınız. Doğru undervolt ayarıyla performans düşüşü yaşamazsınız. Yanlış hatırlamıyorsam RX 500 serisinde ısı arttıkça kart performansı azalıyordu. Doğru mu bilmiyorum. Eğer öyleyse performansınızın artma ihtimali bile var. Isının azalması da cabası.

Yeni konular

Geri
Yukarı