RX 5500XT WattMan hatası

bfy3458

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ,ben yaklaşık 2 ay önce İtopya'dan hazır sistem aldım, ama maalesef kartımı AMD aldım pişmanım yaklaşık 1 ay önce WattMan hatası çıkmaya başlamıştı ve bende sorunu MSI Afterburner'dan çözmüştüm bir şekilde ama daha bugün bilgisayarımda WattMan hatası yine çıkmaya başladı sistemi açtığımda mavi ekran veriyor ben şimdi ne yapacağım? Yemin ediyorum artık şu AMD'nin sorunlarından bıktım usandım! Bu arada çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Ekran kartı= MSI Gaming X RX 5500XT 8 GB.

Güç kaynağım Cooler Master Elite V3 600W.

İdeal bir model. Şu konuna baktım da @07alone07 sence 20.9.1 sürücüsüyle uyumlu bir undervolt işe yarar mı? Gaming X modeli olduğu için normalden yüksek frekans hızı sorun çıkarabilir belki. Arkadaşın eski konusu bu;

İdeal bir model. Şu konuna baktım da @07alone07 sence 20.9.1 sürücüsüyle uyumlu bir undervolt işe yarar mı? Gaming X modeli olduğu için yüksek frekans hızı sorun çıkarabilir belki. Arkadaşın eski konusu bu;

Hocam hata birkaç gün önce çıktı bence nedeni elektrik kesintisi sürüm ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bu durumda ne yapabilirim?.

Hocam hata birkaç gün önce çıktı bence nedeni elektrik kesintisi sürüm ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Az önceki mesajımda da yazmıştım, şu ayarları kontrol ettin mi? Veya bu birkaç gün içerisinde tekrardan sürücüyü silip kurdun mu?

Screenshot_5.png

İdeal bir model. Şu konuna baktım da @07alone07 sence 20.9.1 sürücüsüyle uyumlu bir undervolt işe yarar mı? Gaming X modeli olduğu için normalden yüksek frekans hızı sorun çıkarabilir belki. Arkadaşın eski konusu bu;

Konu sahibi arkadaşın denemesi lazım. İlk mesajımda da dediğim gibi aslında bu hatanın net bir çözümü olmadığı için her yolu denemek lazım. Tavsiyem ilk başta Frekans Mhz değerini 100 değer düşürsün ve denesin. 100 Mhz düşürmesine rağmen tekrar hata alırsa konuya yazsın ona göre farklı öneriler sunabiliriz.

Kontrol ettim otomatik ve varsayılanda duruyor. Hayır sürücüyü silip kurmadım.

Nasıl kaldırıp kuracağını biliyorsundur. Ben AMD Cleanup Utility kullanıyorum ama sen DDU ile de yapabilirsin. Silip tekrardan 20.9.1 sürücüsünü kurmanı öneririm şimdilik. Bakalım sorun hala devam edecek mi.

Nasıl kaldırıp kuracağını biliyorsundur. Ben AMD Cleanup Utility kullanıyorum ama sen DDU ile de yapabilirsin. Silip tekrardan 20.9.1 sürücüsünü kurmanı öneririm şimdilik. Bakalım sorun hala devam edecek mi.
Tamam deneyeceğim teşekkür ederim.
Konu sahibi arkadaşın denemesi lazım. İlk mesajımda da dediğim gibi aslında bu hatanın net bir çözümü olmadığı için her yolu denemek lazım. Tavsiyem ilk başta frekans MHz değerini 100 değer düşürsün ve denesin. 100 MHz düşürmesine rağmen tekrar hata alırsa konuya yazsın ona göre farklı öneriler sunabiliriz.

Hocam böyle şeyler yapınca PC bozulur diye korkuyorum.

Tamam deneyeceğim teşekkür ederim.

Sürücüyü silip yeniden kurduktan sonra daha önce yaptığın o MSI Afterburner ayarını da kontrol et. Elektrik kesintisinden sonra sorun başladığı için bazı ayarlar eski haline dönmüş olabilir. Umarım bu sorununu çözer.

Geri
Yukarı