RX 5500 XT 4 GB oyunlarda düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10
Vram yetersizliğinden olabilir mi?
Garfik ayarlarını düşürdüğüm zamanda aynı problemler yaşanıyor sistemden yeterli performansı alamıyorum, Arkadaşımda RX 570 4gb'lik versiyonu var Fps durumları yer yer bende çok daha iyi
Dediklerinden bir tek GTA V'yi oynadım ve Full High ayarlarda bile kullanım %70 80'lerdeydi FPS değerlerin neler?
63-75 Arası yer yer 80

Monitörünüz kaç inch?
Genellikle düşük GPU kullanımı oyun işlemci bazlı ise yaşanıyor
ya da düşük ayarlar ve düşük çözünürlükte oluyor.

Oyun ekran kartını az kullanıyorsa bir sorun olmaz. Hangi oyunda kaç FPS aldığınızı yazar mısınız?
Mesela Hitmande 90 fps alırken hafif bir sağa yönelmemde fps 37 olabiliyor
Monitörünüz kaç inch?
Genellikle düşük GPU kullanımı oyun işlemci bazlı ise yaşanıyor
ya da düşük ayarlar ve düşük çözünürlükte oluyor.
24 inch 75 Hz

Vram yetersizliğinden olabilir mi?
Edit: Eğer vram oyunlara yetersiz gelirse ara ara fps drop yemeniz normaldir.
Vram yetersizliğinden olduğunu sanmıyorum hocam test videolarına baktığımda herkesin sistemi normal çalışıyor fakat benim sistemde bir problem var anlamış değilim
Hocam ekran kartı sürücünüzü güncelleyin, güç planını Nihai Performans yapın.
Son sürüm driver'ı yükleyince maalesef performans biraz daha kötü bir hal alıyor

Son sürüm Driver'ı yükleyince maalesef performans biraz daha kötü bir hal alıyor

Hocam Adrenalin'in orta sürümlerinden yükleyebilirsiniz. Neden düşüyor, anlamadım. Bende olumlu yönde etkiliyor. Adrenalin'in herhangi bir sürümünü yükleyin, güç planınızı Nihai Performans yapın.

Hocam Adrenalin'in orta sürümlerinden yükleyebilirsiniz. Neden düşüyor, anlamadım. Bende olumlu yönde etkiliyor. Adrenalin'in herhangi bir sürümünü yükleyin, güç planınızı Nihai Performans yapın.
Önerilen Amd driver'ı yüklü ve Güç planı performans olarak ayarlı amd arayüzünden hız aşırtma yaptım lakin hiçbir değişiklik olmadı

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (28).png
    Ekran Görüntüsü (28).png
    144,1 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Görüntüsü (29).png
    Ekran Görüntüsü (29).png
    138,6 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı