Çözüldü RX 6600 XT oyunlarda düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Salsa

Kilopat
Yer
Blackhole
Öncesinde GT 1030 kullanıyordum. FPS drop veya FPS takılmasına dair hiçbir şey yaşamıyordum. Yaklaşık 1 hafta önce RX 6600 XT'ye geçtim ve 1 haftadır dalgalı ve düşük GPU kullanımı ve FPS takılmaları ile uğraşıyorum. AMD'nin rezalet driverları yüzünden olduğunu düşünüyorum. GT 1030 ile yaşamadığım şeyleri bu kart ile yaşıyorum ve iade etme noktasına geldim. Biraz daha bekleyip RTX 3060 Ti falan alacağım artık az kaldı gerçekten. Resizabler Bar açık, hız aşırtma bile yaptım ama belirli oyunlarda GPU kullanımını arttıramıyorum. @kino Hocam sizi etiketliyorum çünkü aynı karta sahibiz.

-Fortnite Destansı ayarlarda %85-80 civarı GPU kullanımı ve FPS takılmaları var
-RE:VILLAGE %90-95 GPU kullanımı ve takılma yok arada bir anlık donma giriyor o da sonrasında hiç olmuyor stabil bir performans alıyorum
-Far Cry 5 Hız aşırtma da yapsam ayarları köklesem de GPU kullanımı %60-70 üzerine çıkmıyor ve dolayısıyla az FPS alıyorum. İşin garip kısmı ise takılma yok FC5'te sadece GPU kullanımı az ve dolayısıyla FPS düşük.
-God Of War ise zaten Allaha emanet. %30-40'a kadar düşen GPU kullanımları sürekli giren FPS dropları ve takılmalar ile dolu. FSR ile bir değişiklik yok, aynı.
-Battlefield 1 MP'de ise o kadar çok drop giriyor ki Mouse drop bile yiyordum.
-Doom Eternal yüksek GPU kullanımı yüksek FPS ve sıfır takılma, drop
-Apex Legends yüksek GPU kullanımı yüksek FPS ve sıfır takılma, drop.

Tam sistem:
Sapphire RX 6600 XT Nitro+
i5 10400F
16(2x) GB 2666 MHz RAM(XMP açık)
B460M A-Pro
120GB SSD(Windows kurulu)
500 GB HDD
1TB HDD(Bad sector, değiştireceğim)

Son düzenleme:
Çözüm
SSD ile sorun çözülmüştür. God of War'da kullanım %99 altına inmiyor. HDD pişmanlıktır.
Monitör nedir? 1080p mi, 2K mi, 4K mi ve kaç Hz?
GTX 1080'i 1080p 75Hz monitörde V-Sync açık şekilde kullanıyorum. Ne güzel tasarruf yapıyor işte.
Ekran kartını %100 kullanıp ne yapacağım? Hissetmeyeceğim FPS'ler için boş yere tüketim yapmaya ne gerek var?

Monitör nedir? 1080p mi, 2K mi, 4K mi ve kaç Hz?
GTX 1080'i 1080p 75Hz monitörde V-Sync açık şekilde kullanıyorum. Ne güzel tasarruf yapıyor işte.
Ekran kartını %100 kullanıp ne yapacağım? Hissetmeyeceğim FPS'ler için boş yere tüketim yapmaya ne gerek var?
1080P hocam 165 HZ. İşlemci konusunda darboğaz hiç görmedim kullanımlarda.

Depolama cihazlarından kaynaklı bir sorun gibi semptomlar.
Arkaplan temiz mi oyunlar çalışırken?
Genelde her şeyi kapatıyorum evet.

AMD'nin rezalet driverları yüzünden olduğunu düşünüyorum.

Biz de aynı driverları kullanıyoruz neden düşmüyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biz de aynı driverları kullanıyoruz neden düşmüyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilemiyorum hocam. Ama ben sizin gibi %99 sabit kullanım alamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı