RX 5500 XT 8 GB vs GTX 1660

1660 varken 5500XT'ye bakılmaz.
Gereksiz polemiğe girilmesine gerek yok.

Ayrıca 1080P'de 8 GB VRAM kullanacak oyun yok ha olsa bile zaten 5500XT o oyunu kaldıramaz.
6 GB VRAM şu an için ideal.

Zaten o kart 8 GB belleği işleyebilecek güçte bile değil 980 Ti bu kartlardan daha iyi ama 6 GB belleği zor işliyor 1080 gücünde olsa bu kart yani 5500XT 8 GB o zaman eyvallah ama bu durumda 1660 veya super alınması daha mantıklı.

1660 varken 5500XT'ye bakılmaz.
Bunu neye dayanarak, hangi sebeplerden ötürü söylüyorsunuz?
Ayrıca 1080p'de 8 GB VRAM kullanacak oyun yok ha olsa bile zaten 5500XT o oyunu kaldıramaz.
Zaten o kart 8 GB belleği işleyebilecek güçte bile değil 980 Ti bu kartlardan daha iyi ama 6 GB belleği zor işliyor 1080 gücünde olsa bu kart yani 5500XT 8 GB o zaman eyvallah ama bu durumda 1660 veya super alınması daha mantıklı.
Yanlış bilgi, gayet gayet bir sürü oyun 6 GB barajını geçebiliyor. Hatta AAA oyunların büyük bir çoğunluğu 2018 yılından beri 1080P'de 6GB barajını geçiyor. 5500XT 8GB'ı ne olarak görüyorsunuz bilmiyorum ama sirk hayvanı değil bu kart!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Apex Legends, 6.2GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
CoD: Warzone, 7.4GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
PUBG, 6.2GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Resident Evil 3 (2020), 7.6GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Serious Sam (2020), neredeyse sürekli 6GB+ VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Watch Dogs Legion, neredeyse sürekli 7GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Call of Duty: Cold War, neredeyse sürekli 7.5GB VRAM kullanıyor ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.

Bunu neye dayanarak, hangi sebeplerden ötürü söylüyorsunuz?

Yanlış bilgi, gayet gayet bir sürü oyun 6 GB barajını geçebiliyor. Hatta AAA oyunların büyük birçoğunluğu 2018 yılından beri 1080P'de 6 GB barajını geçiyor. 5500XT 8 GB'ı ne olarak görüyorsunuz bilmiyorum ama sirk hayvanı değil bu kart!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Apex Legends, 6.2 GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
CoD: Warzone, 7.4 GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
PUBG, 6.2 GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Resident Evil 3 (2020), 7.6 GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Serious Sam (2020), neredeyse sürekli 6 GB+ VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Watch Dogs Legion, neredeyse sürekli 7GB VRAM kullanıyor, ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.
Call of Duty: Cold War, neredeyse sürekli 7.5GB VRAM kullanıyor ve 5500XT rahatlıkla oynatabiliyor.

Bu Video'da ise 6 GB rahatlıkla yetiyor ve AMD sürücüleri güncellemeyi beceremiyor siyah ekranlar oyundan atmalar RX 570 vardı eskiden sürekli sıkıntı yaşıyordum kaç tane sürücü yükleyip sildim değmez ve 1660 desteği kesinlikle daha uzun sürecektir. NVIDIA şu an hala eski kartlarına destek veriyor.

AMD sürücüleri güncellemeyi beceremiyor siyah ekranlar oyundan atmalar RX 570 vardı eskiden sürekli sıkıntı yaşıyordum kaç tane sürücü yükleyip sildim değmez ve 1660 desteği kesinlikle daha uzun sürecektir.
Soru işareti bırakıp gitsem yeri. RX 500 serisi ile 5500XT'yi cidden aynı mimariye sahip olan kartlarmış gibi nasıl aynı kefeye koyabiliyorsunuz? Sizin eski, sorunlu 570 kartınız ile AMD'nin son yıllarda ürettiği en sorunsuz kartlardan birisi olan 5500XT aynı kefeye konulabilecek kartlar değil. Daha sürücü güncellemeleri ile 5500XT'nin kazandığı performans artışından bile haberdar değilsiniz! Bu şekilde insanları yanlış yönlendirmeyin. Gönderdiğiniz videoda bırakın VRAM kullanımını, %1 ve %0.1 gibi değerleri bile göstermiyor. Hepsini geçtim, ilk çıktığı zaman sahip olduğu sürücülerle 5500XT'yi, 980 Ti ile kıyaslıyorsunuz, el insaf.
NVIDIA şu an hala eski kartlarına destek veriyor.
Eski kartlara sürücü geliyor olması, o kartların performansını optimize ediyor oldukları anlamına gelmiyor.

Soru işareti bırakıp gitsem yeri. RX 500 serisi ile 5500XT'yi cidden aynı mimariye sahip olan kartlarmış gibi nasıl aynı kefeye koyabiliyorsunuz? Sizin eski, sorunlu 570 kartınız ile AMD'nin son yıllarda ürettiği en sorunsuz kartlardan birisi olan 5500XT aynı kefeye konulabilecek kartlar değil. Daha sürücü güncellemeleri ile 5500XT'nin kazandığı performans artışından bile haberdar değilsiniz! Bu şekilde insanları yanlış yönlendirmeyin. Gönderdiğiniz videoda bırakın VRAM kullanımını, %1 ve %0.1 gibi değerleri bile göstermiyor. Hepsini geçtim, ilk çıktığı zaman sahip olduğu sürücülerle 5500XT'yi, 980 Ti ile kıyaslıyorsunuz, el insaf.

Size soru o zaman neden 1660 Super kullanıyorsunuz millete 5500XT 8 GB öneriyorsunuz AMD işlemcide çok öne geçti ama hala sürücüleri sıkıntılı çok fazla konu var yani o sebeple önermeniz saçma her şey performans değil 3-5 FPS alacağım diye siyah ekran oyundan atma sorunlarını yaşamak istemez herkes.

Size soru o zaman neden 1660 Super kullanıyorsunuz millete 5500XT 8 GB öneriyorsunuz
Çünkü iki kartı da kullandım, üstüne para eklemeden 5500XT'den 1660 Super'e geçiş yapma imkanı buldum ve geçtim. Ayrıca, kartım ile kazım yapıyorum ve 1660 Super mining performansı olarak 5500XT'den daha iyi. Bunu geçtim, bunun konu ile ne alakası var? 1660 Super mi 5500XT mi diye sorulmamış soru. Eğer öyle sorulsaydı tartışmaya açık olmazdı zaten.
AMD işlemcide çok öne geçti ama hala sürücüleri sıkıntılı
İşlemciler ile sürücünün ne alakası var? AMD işlemciler mi oyunlarda sıkıntı çıkartıyormuş?
her şey performans değil 3-5 FPS alacağım diye siyah ekran oyundan atma sorunlarını yaşamak istemez herkes.
Tekrardan belirtiyorum, 5500XT, kendi başına AMD'nin ürettiği en sorunsuz kartlardan birisi. 5600XT, 5700&XT ile aynı mimariyi kullanmıyor. RX 500, 5600 ve 5700 serisi ile bir tutamazsınız bu kartı. Hala yanlış yönlendirmeye devam ediyorsunuz.

Çünkü iki kartı da kullandım, üstüne para eklemeden 5500XT'den 1660 Super'e geçiş yapma imkanı buldum ve geçtim. Ayrıca, kartım ile kazım yapıyorum ve 1660 Super mining performansı olarak 5500XT'den daha iyi. Bunu geçtim, bunun konu ile ne alakası var? 1660 Super mi 5500XT mi diye sorulmamış soru. Eğer öyle sorulsaydı tartışmaya açık olmazdı zaten.

İşlemciler ile sürücünün ne alakası var? AMD işlemciler mi oyunlarda sıkıntı çıkartıyormuş?

Tekrardan belirtiyorum, 5500XT, kendi başına AMD'nin ürettiği en sorunsuz kartlardan birisi. 5600XT, 5700&xt ile aynı mimariyi kullanmıyor. RX 500, 5600 ve 5700 serisi ile bir tutamazsınız bu kartı. Hala yanlış yönlendirmeye devam ediyorsunuz.

İşlemcide iyi ama ekran kartı sürücüleri sıkıntılı dedim işlemcilerinde bir sıkıntı yok ama kart sahiplerinin çoğunluğu sıkıntı yaşadığını söyleyerek sosyalde konu açmışlar ondan bahsediyorum tercih kullanıcıya kalmış boşa AMD NVIDIA kavgası yapacak değilim babamın firmaları değil sonuçta.

Cevap basit daha stabil, daha az güç tüketiyor ve aynı performans.
Daha az güç tüketmiyor, stabilite olarak aralarında fark yok. 5500XT, her ne kadar 130W TDP değerine sahip olsa da FurMark testinde bile 110W'ı geçmiyor. Ama bunun yanında şu an kullandığım 1660 Super FurMark testinde 130W çalışıyor.
Ayrıca arada NVIDIA-AMD farkı var.
Neymiş bu fark? Hangi Nvidia teknolojisinden yararlanıyor 1660? NVENC tamam, başka? Aradaki 2GB VRAM farkına değecek bir teknoloji farkı yok. Fanboy olmayın.
ekran kartı sürücüleri sıkıntılı dedim işlemcilerinde bir sıkıntı yok ama kart sahiplerinin çoğunluğu sıkıntı yaşadığını söyleyerek sosyalde konu açmışlar ondan bahsediyorum
Çünkü sistemde ne hatası olursa olsun, elektrik kesintisi olsa bile AMD, sistem başlangıcında sanki hata ekran kartından kaynaklıymış gibi WattMan hatası yazıp ayarlar varsayılan ayarlara sıfırlandı diyor. 5500XT, sorunlu bir kart değil. Gayet stabil bir kart.

Ben mi yanlış bilgi veriyorum? Araştırmadığımı kim söylemiş? Zaten çok fark olduğunu söylemedim iyi okuyun, RX5500XT 1650S dengi bir kart, 1650S ile 1660'ın arasında neredeyse 10 FPS fark var, yakınlar ama 1660 daha önde, hatta RX5500XT'nin 1650S'in biraz gerisinde olduğunu söylersek herşey açıklığa kavuşuyor, asıl siz yanlış bilgi vermeyin.

Bir de video paylaşmış. Trajikomik. 8 GB model ile 4 GB model arasında dağlar kadar fark var. 4 GB olan model 1650S ile denk ama 8 GB olanı 1660S ile denk. Aralarında gözle görülür soğutma farkı bile var. Evet, siz yanlış bilgi veriyorsunuz. Zaten arkadaş kocaman yazmış 8 GB olan model diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı