RX 5500 XT düşük FPS değerleri

Fowen

Decapat
Daha fazla  
i7 2600 8 GB RAM Dual Channel RX 5500 XT düşük FPS aliyorum, beklediğimden çok daha düşük. Misal Minecraft'ta eski GTX760'im ile 100 aldığım yerde shader ile bunla 40 50 Apex 1080P Low 50 60 FPS derde girdim, gece gece daha yeni aldım. Bu arada model XFX 4 GB RX 5500 XT.
Bir de şunu da ekleyeyim kart cok büyük geldiğinden dolayi yeni kasaya geçtim, geçtikten sonra islemci sicakligim 90 dereceleri görmeye başladı. Termal macun yeniledim, fanlar temiz ve dönüyor. Kasa hava sirkülasyonu da o kadar kötü değil ama bu neden böyle bilmiyorum bostayken bile masaüstünde 50 derece.

Eski ekran kartım GTX 760'tı ve o ekran kartının yanında FX-8320 işlemcim vardı. İlk başta sadece ekran kartı alıp sonra işlemci vs. yenilerim diye düşünmüştüm ama ekran kartını aldığımda baktım ki GTX 760 daha yüksek performans veriyor, hem de her ayarda. Sonra sistemin geri kalanını yenilediğimde ve GTX 760'a bir sürelik geri dönmem gerektiğinde fark ettim ki GTX 760, RX 5500XT'nin yarısı kadar performanslı değil. Aynı şekilde, sizinle aynı işlemciyi kullanan bir tanıdığım var, en yakın arkadaşımın babası oluyor kendisi, sizdeki işlemcinin yanında 16GB RAM ve GTX 970 kullanıyordu. Bana "Neden Cyberpunk 2077'de en düşük ayarlarda bile 10 FPS alıyorum?" diye sordu ve dedim ki "İşlemci 9 yıllık, 4 çekirdekli sıradan bir işlemci hani, besleyemiyor GTX 970'i" ve adam benden sistem önerisi istedi, i3 10100F ve 16GB RAM'e sahip yeni bir bilgisayar aldı ekran kartı hariç ve bunun sonucunda istediği, youtube'da testlerde görebildiği sonucu almaya başladı. O işlemci bırakın 5500XT'yi, 970'i besleyemiyor. İşlemci değiştirmeniz gerekli.
Volkan oyun kuvvetleri ve bu forumdaki bir suru arkadas yapmaz demişti youtubeda videosu da var bu iki parçanın ki ekran karti kullanimi yüksek başka bir sıkıntı var gibi bence bir arkadas daha konu açıp bunu yazmış ama cevap alamamış

Kimin ne dediği önemli değil, o işlemci ve 8 GB RAM net bir şekilde RX 5500XT'ye darboğaz yapar, FPS almanız gerektiğinden düşük olur ve sürekli donmalar yaşarsınız. Ayrıca, siz ayarları en düşüğe alıp ekran kartındaki yükü daha da azaltıp tüm yükü işlemciye bindirirseniz daha da büyük bir darboğazla karşılaşırsınız. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey ayarları/çözünürlüğü yükseltmek. Ayrıca şunu sormadan da edemeyeceğim, ilk başta GTX 760'ı çıkartmadan önce DDU ile sürücülerini sildikten sonra mı yeni ekran kartını taktınız yoksa direkt mi taktınız?

Kimin ne dediği önemli değil, o işlemci ve 8 GB RAM net bir şekilde RX 5500XT'ye darboğaz yapar, FPS almanız gerektiğinden düşük olur ve sürekli donmalar yaşarsınız. Ayrıca, siz ayarları en düşüğe alıp ekran kartındaki yükü daha da azaltıp tüm yükü işlemciye bindirirseniz daha da büyük bir darboğazla karşılaşırsınız. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey ayarları/çözünürlüğü yükseltmek. Ayrıca şunu sormadan da edemeyeceğim, ilk başta GTX 760'ı çıkartmadan önce DDU ile sürücülerini sildikten sonra mı yeni ekran kartını taktınız yoksa direkt mi taktınız?

Sildim, sonra taktim. Hiçbir oyunda da ayar düşürmedim. Yanlış yazdığımı belirtmistim.

Yazdıklarınız ile ne dediğinizi anlamak tam olarak güç, noktalama işaretleri ve Türkçe karakterlere bir savaş açmış gibi bir haldesiniz çünkü, nasıl hala ceza almadınız anlamış değilim. Onun dışında, internetteki videolar da çok önemli değil, sizin kendiniz oyun oynarken test etmeniz ve bizimle sonuçları paylaşmanız gerekli. Sisteminizde açık ve net bir darboğaz var, bu performans düşüklüğünün başka bir açıklaması yok çünkü.

Konunuza daha fazla yardımcı olmuyorum, başkalarının da olacağını sanmıyorum. Burada bizden yardım isteyip aynı zamanda forumun kurallarına saygısızlık yapamazsınız. Sonuç, sistemde darboğaz var, işlemcinizi yükseltmeniz gerekli. İyi günler.

Konunuza daha fazla yardımcı olmuyorum, başkalarının da olacağını sanmıyorum. Burada bizden yardım isteyip aynı zamanda forumun kurallarına saygısızlık yapamazsınız. Sonuç, sistemde darboğaz var, işlemcinizi yükseltmeniz gerekli. İyi günler.

Bizden yardım isteyip yardımcı olduğumuz zaman hayır o öyle değil diyor. Cidden yapacağımız hiçbir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı