RX 5700 XT düşük FPS değerleri

PunchLiner

Hectopat
Selamlar, yaklaşık 2 aydan fazla bir süredir RX 5700 XT Mech OC 8 GB sahibiyim. İşlemcim Ryzen 7 2700X ve 2x8GB RAM'e sahibim. Ancak bu ekran kartından beklenilen FPS performans değerlerini almadığımı düşünüyorum. Radeon yazılımında ölçülen FPS değerlerini aşağıda görselle paylaşıyor olacağım. İşin garip yanı oyunlarda grafikleri düşürsem bile FPS değerleri böyle oluyor. Sanki zorla bu FPS'lerde gezmek istiyor gibi. Nedir sebebi, nasıl çözerim sizce? Paylaşmam gereken ekstra bir bilgi vs var mı? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler!

Dosya Ekleri

• fps.png
    fps.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 138
Orada ortalama fps değerlerini gösteriyor. Oyun içi aldığın değil. Örneğin ben CSGO'da oyun içi 300, lobideyse 100 alıyorum bu değerler toplanıp ortalaması hesaplanıyor. Oraya bakarak bir sonuca varamazsınız. Hiçbir sorununuz yok. Ek olarak Msi AfterBurnerdan oyun içi fps değerlerinizi kontrol edin.

Dostum Rx5700 mech oc ryzen3600 2x8 ram var 3200 mhz asrock b450 anakart csgo yu sdd ye kurulu low ayarlarda 1024 768 oynuyorum Fps nin 600 ü bulduğunu gördüm

Orada ortalama fps değerlerini gösteriyor. Oyun içi aldığın değil. Örneğin ben CSGO'da oyun içi 300, lobideyse 100 alıyorum bu değerler toplanıp ortalaması hesaplanıyor. Oraya bakarak bir sonuca varamazsınız. Hiçbir sorununuz yok. Ek olarak Msi AfterBurnerdan oyun içi fps değerlerinizi kontrol edin.
Bunu referans olsun diye attım, oyun içinde de sürekli takip ediyorum. Örneğin Rust oyununda maksimum 75 FPS ve bölgelere bağlı olarak 55 FPS'leri görüyor. Yani bu ekran kartına bu FPS değeri normal mi?

Bunu referans olsun diye attım, oyun içinde de sürekli takip ediyorum. Örneğin Rust oyununda maksimum 75 FPS ve bölgelere bağlı olarak 55 FPS'leri görüyor. Yani bu ekran kartına bu FPS değeri normal mi?

Oyunda VSync ayarını ve Smooth FPS ayarını kapatın. Bu ayarlar FPS'inizi sabitliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı