RX 5500 XT ile i3 9100F darboğaz yapar mı?

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar, i3-9100F işlemciye sahibim. RX 5500 XT 8 GB GPU'suna geçmek istiyorum. Çift kanal bellek ile kullanılacak. Yeni bir işlemciye geçene kadar sıkıntı oluşturur mu bana? Darboğaz gibi sorunlar yaşar mıyım? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ayarları tutabildiğiniz en yüksek seviyede tutuarsanız sorun olmaz. İşlemciye yük bindiren oyunlarda belki sıkıntı olabilir. Ama sizi yeni işlemci alana kadar idare eder.

Darboğaz olur. Ama yeni işlemciye geçene kadar idarelik kullanılır. Grafikleri yükseltirsin sadece. Darboğaz belirli bir miktara kadar dert edilecek bir şey değil.

Orta bir grafik ayarları yakalandıgında olacak darboğaz pek de sorun olcagını sanmıyorum ama çok ufakta olsa her türlü darboğaz yapacağı kesin bence.

Darboğaz yapabilecek ve bilindik işlemci düşmanı oyunu bildiğim kadarıyla;
Call of Duty Warzone. Bakın testlerine internetten. Uygunsa ve işinize geliyorsa düşünün derim.

Çok işlemci gücü isteyen oyunlara bakın testlerde.

Son düzenleme:
Darboğaz yapabilecek ve bilindik işlemci düşmanı oyunu bildiğim kadarıyla;
Call of Duty Warzone. Bakın testlerine internetten. Uygunsa ve işinize geliyorsa düşünün derim.

Çok işlemci gücü isteyen ve oyunlar darboğaz yapıyor gibi.
Sorun yaşatmaz gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun yaşatmaz gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz dediğimiz şey oyun esnasında CPU kullanımının GPU kullanımından daha fazla olması değil mi? Yanlışım varsa düzeltin videoda CPU kullanımıda %100'e geliyor bu da bir nevi darboğaz değil midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı