RX 5500 XT Pulse OC 4 GB tek fan ısınır mı?

Mevlut Erol

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün RX 5500 XT Pulse OC 4 GB tek fanlı olan modelini 1899 TL'ye aldım daha üstüne çıkamadım fiyatin tek fanli olması beni biraz düşündürdü ekran kartı ile ilgili forumlarda gezdim kayda değer bir şey bulamadım sizce kart tek fanı ile idare eder mi hatamı yaptım çok ısınır mı öyle yüksek ayarlarda falan pek oyun oynamam fakirlik içime işlemiş orta ayarlarda kalsa yeter sizin düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün RX 5500 XT Pulse OC 4 GB tek fanlı olan modelini 1899 TL'ye aldım daha üstüne çıkamadım fiyatin tek fanli olması beni biraz düşündürdü ekran kartı ile ilgili forumlarda gezdim kayda değer bir şey bulamadım sizce kart tek fanı ile idare eder mi hatamı yaptım çok ısınır mı öyle yüksek ayarlarda falan pek oyun oynamam fakirlik içime işlemiş orta ayarlarda kalsa yeter sizin düşünceleriniz nedir?

Sıcaklık değerleri 80 üstüne çıkmadıkça sorun olmaz diyorlar. Bence çıkmaz 80 üstüne ama fan sesi çok çıkar yükteyken. Ses rahatsız etmedikçe sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Bu kartlar üretilirken bir sürü testten geçiyor. Sistemi zorlayacak oyunlar oynayıp ya da teste sokup görebilirsiniz sıcaklıkları. Sapphire'nin de kötü bir iş yapacağını sanmıyorum, kart ısınsa bile asla tehlikeli sıcaklıklara çıkmayacaktır (donanımsal bir sorun yok ise).

Büyük bir sıkıntı yaşamazsın yaz aylarında baktın ısınıyor kasanın kapağını açarsın kasayı ferah bir alana alırsın idare edersin. Paran buna yetmiş almışsın keyfine bakmaya çalış

Teşekkür ederim içimi rahatlattınız fan sesi beni pek etkilemez çift fanli olan modeline baktim 2100TL civarında idi şimdi ben alana kadar olurdu bir 3000TL 2020'nin eylül ayında 1900 TL'ye 1660s alacaktım biraz daha ucuzlasin diye bekledim simdi 4000 TL :) yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı