RX 5500 XT sistem siyah ekran gidip gelmesi

Kullanıcı123

Femtopat
Sistemi Vatan'dan 5 gün önce aldım 2 gündür kullanıyorum. Oyunlara girdiğimde siyah ekran kalıyor fareyi hareket ettirince ekran geliyor sonra tekrar siyah ekran. Sürücüleri güncelledim Windows Update güncel. Yardımm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun öncelikle. Bunun genellikle birçok sebebi var. Arkadaşlar yardımcı olacaklardır ancak, Radeon ile ilgili yüzlerce siyah ekran, bozuk görüntü, wattman, crash hataları duymaktan gına geldi. Fiziksel olarak midem bulanmaya başladı artık. MSI RX580 Armor'u adam edene kadar nelerle uğraştım ama seneye bitiyor bu iş artık sıktı. Güvenli mod ile sisteminizi açıp, DDU ile varolan tüm sürücüleri temizleyin. Hemen akabinde de, 20.4.2 WHQL driver ile temiz kurulum yapıp, durumu bildirin lütfen. Kolay gelsin.

20.4.2 WHQL sürücüsünü kurmayı deneyin.
Geçmiş olsun öncelikle. Bunun genellikle birçok sebebi var. Arkadaşlar yardımcı olacaklardır ancak, Radeon ile ilgili yüzlerce siyah ekran, bozuk görüntü, wattman, crash hataları duymaktan gına geldi. Fiziksel olarak midem bulanmaya başladı artık. MSI RX580 Armor'u adam edene kadar nelerle uğraştım ama seneye bitiyor bu iş artık sıktı. Güvenli mod ile sisteminizi açıp, DDU ile varolan tüm sürücüleri temizleyin. Hemen akabinde de, 20.4.2 WHQL driver ile temiz kurulum yapıp, durumu bildirin lütfen. Kolay gelsin.
gün içerisinde deneyeceğim teşekkürler

Yeni ekran kartına geçerken sistemi temiz format son sürüm Windows 10, anakart, ses kartı sürücüleri ve AMD 20.4.2 WHQL Driver kurmak veya gelişmiş senkranizasyon, FreeSync veya Radeon gecikme önleme kapatmak ve bunlara ek olarak Windows güç yönetiminde Ryzen Power plan yerine normal Windows dengeli ya da yüksek performans denemek ile düzelmiyorsa cayma hakkı ile iade edin.

Son düzenleme:
Gün içerisinde deneyeceğim teşekkürler

DDU ile 20.4.2 WHQL sürücüsünü temiz bir şekilde kurdum ama nafile, sadece şunu fark ettim PC'yi yeniden başlatınca siyah ekran almıyorum ilk PC'yi açtığımda oluyor
20.4.2 WHQL sürücüsünü kurmayı deneyin.
DDU ile 20.4.2 WHQL sürücüsünü temiz bir şekilde kurdum ama nafile, sadece şunu fark ettim PC'yi yeniden başlatınca siyah ekran almıyorum ilk PC'yi açtığımda oluyor

Geçmiş olsun biz bu ve benzeri siyah ekran sorunlarının temel sebebini bulduk RX 5000 serisiyle uyumsuzluk yapan ya da belli bir kalitenin altında olan PSU kullanmak bu sorunun en temel sebebi.

İkinci ve küçük sebepleri de FreeSync kapatmak gerekebiliyor veya çok kalitesiz kronik sorunlu SSD'lerden oluyor.

Bakın başka bir forumda aynı sorun ve çözümü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı