RX 5500 XT sistem toplama

eren237

Hectopat
Salı günü de bir konu açmıştım, kararımı vermiştim ki bütçe konusunda sıkıntı oluştu. Bende bütçeyi düşürerek bunları topladım.
12 taksit ile alacağım için bu parçaları seçtim. Yoksa daha ucuzlarını başka sitelerde bulabileceğimi biliyorum ancak gözümden kaçmış olabilir.
Bir upgrade e gidilmeyecek, bu sistem 2-3 yıl kullanılacak.
Genelde World of Tanks, CS:GO gibi oyunlar oynuyorum.
Monitör olarak LG 22'' 22MK400H-B düşünüyorum.
Bir sıkıntı var mıdır bu sistemde? Daha ucuza bulabileceğim bir yer ya da?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    30,2 KB · Görüntüleme: 87
  • 2.PNG
    2.PNG
    47,5 KB · Görüntüleme: 102
Kasa ve PSU ayrı olmamalı. Kasayı direkt olarak Corsair Spec Delta al. Anakart olarak kesinlikle Gigabyte B450M S2H almalısın. Onun haricinde iyi.

Kasa ve PSU ayrı olmamalı. Kasayı direkt olarak Corsair Spec Delta al. Anakart olarak kesinlikle Gigabyte B450M S2H almalısın. Onun haricinde iyi.
Ayrı olmalarında ne sakınca var? Daha önce yazılanlara baktığımda güç kaynağında bir sıkıntı yok. Kasa ise zaten full mesh. Aynı paraya denk geliyorlar Corsair Spec Delta ile. A320 seçmemin sebebi de bütçe ve zaten bir upgrade yapmayacağım için B450 ye ihtiyaç duymadım.

Şöyle bir şey söylemek istiyorum. İşlemci 12nm olarak gözüküyor. Bildiğim kadarı ile 12nm ayrılmıyordu(yani şans meselesi). Tam kesin değildir diye düşünüyorum. Hangi siteden topladınız?

Şöyle bir şey söylemek istiyorum. İşlemci 12nm olarak gözüküyor. Bildiğim kadarı ile 12nm ayrılmıyordu(yani şans meselesi). Tam kesin değildir diye düşünüyorum. Hangi siteden topladınız?
Teknobiyotik-İtopya-Hepsiburada karışık şekilde aldım. Anakart, işlemci, ekran kartı Teknobiyotik'ten. Monitör Hepsiburada'dan. Monitör olarak AOC G2260VWQ6 aldım. Gerisi de İtopya'dan. Siparişi verdim parçalar gelip toplayınca buraya eklerim durumu.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    31,1 KB · Görüntüleme: 79
  • 2.jpg
    2.jpg
    23,9 KB · Görüntüleme: 65
  • 3.PNG
    3.PNG
    111,1 KB · Görüntüleme: 57
Unutmuşum buraya dönmeyi. :D İşlemci 12nm idi. Memnunum şu an sistemden. Ekran kartı otomatik fan devrinde iken biraz ısınıyor ama onun dışında fanı kendim %50-55 lere getirdiğimde sıkıntı kalmıyor birazcık ses çıkarması dışında.
5500xt den memnun musunuz? Şuan 5 saat içinde alma ya da almama akrarı vermem gerekiyor :) Tam olarak senin modelindeki ekran kartı 1200tl ye düşmüş durumda da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı