RX 5500 XT sistem toplama

murata42

Hectopat
1599247697870.png

Arkadaşlar bu parçaları aldım ama anakart ve işlemci almam lazım. Acaba yardımcı olabilir misiniz?
Bir de başka bir eksiğim var mı acaba söyler misiniz? Teşekkürler.

Bütçeniz nedir? Kesinlikle RAM'in aynısından bir tane daha alın. Ryzen sistemler için RAM bayağı önemli üstelik güncelleme açısından gerek duyulmaması ve drop yenmemesi için 16 GB artık gerekiyor. İşlemci ve anakart olarak bütçe önemli. En düşük olarak R3 3300X-R5 2600, B450M-S2H alınabilir. Aldığınız parçalar da gayet güzel.

Teşekkür ederim yorumunuz için B450M-S2h Alacağım. Yanında İşlemci olarak 3100 2600 arasında kaldım ve de bunun dışında benim fan almam gerekiyor mu acaba onu anlayamadım. Kasanın 3 ön1 arka fan girişi var ve 1i dolu sadece o zaman benim 3 tane daha fan almam şart mı? Eğer şart ise ne alabilirim en ucuzundan acaba? Teşekkürler.

Kasa güzel ve yeterli soğutmayı sağlar. Önü kapalı lakin rahatsız edici ve aşırı zarar verici sıcaklıklara ulaşmaz. Stok fan ile kullanabilirsiniz, işlemci olarak gücü bakımından R5 2600 öneririm anakart olarak B450M S2H bütçe varsa R3 3300X. Fana gerek yok.

Geri
Yukarı