RX 5500 XT sistemde görüntü donuyor ancak ses gelmeye devam ediyor

byxx0

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Gskill Ripjaws 8 GB 3600 Mhz x2
SSD veya HDD modeli
SanDisk 500 GB NVMe
Ekran kartı
Sapphire RX 5500 XT 8 GB Pulse OC
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
Ryzen 5 3500.
Merhaba, 1 yıldır aynı makineyi kullanmaktayım. İlk aldığımda bu sorun ile karşı karşıyaydım ve çözüm olarak DDU kullanmaya karar vermiştim, bunun doğrultusunda çözüme ulaşmıştı. Şu anda aynı sorun ile karşı karşıyayım ancak DDU ile 2 driver versiyonu düşürmek dahi işime şu anda yaramadı. Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun ben de olurken bu örneği denemiştim fakat çözüm olmamıştı. Tekrardan ekranlarım donuyordu ki hala da donmaya devam ediyor.

Dostum bende bu sıkıntıdan çektim ve yüzde yüz kurtuldum çözümü şu masaüstüne gel ekran çözünürlüğünü en üsttekinden bir alta al sorun tamamen çözülecek.
Bende bu sıkıntıdan çektim ve yüzde yüz kurtuldum çözümü şu masaüstüne gel ekran çözünürlüğünü en üsttekinden bir alta alın sorun tamamen çözülecek.

Merhaba, 1 yıldır aynı makineyi kullanmaktayım. İlk aldığımda bu sorun ile karşı karşıyaydım ve çözüm olarak DDU kullanmaya karar vermiştim, bunun doğrultusunda çözüme ulaşmıştı. Şu anda aynı sorun ile karşı karşıyayım ancak DDU ile 2 driver versiyonu düşürmek dahi işime şu anda yaramadı. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.

Bende bu sıkıntıdan çektim ve yüzde yüz kurtuldum çözümü şu masaüstüne gel ekran çözünürlüğünü en üsttekinden bir alta alın sorun tamamen çözülecek.

Aynı sorun ben de olurken bu örneği denemiştim fakat çözüm olmamıştı. Tekrardan ekranlarım donuyordu ki hala da donmaya devam ediyor.

Isıyı kontrol et ben çözünürlüğü düşürdükten sonra tamamen donma ortadan kalktı artık donuyor ama ekran oynatmaya devam ediyor. Laptop kullanıyorum vakumlu soğutucu aldıktan sonra çözüldü o sıkıntı.

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı sorun ben de olurken bu örneği denemiştim fakat çözüm olmamıştı. tekrardan ekranlarım donuyordu ki hala da donmaya devam ediyor.
Bende çözünürlüğü düşürdükten sonra problemden tamamen kurtuldum şu adımları uygula
1-ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldır en güncel sürücüyü kur
2-kurduktan sonra masaüstünde gel çözünürlüğünü en üsttekinin bir altı olacak şekilde seçin uygulayın
3-buna rağmen hala donmaya devam ediyorsa ısıları kontrol edin
4-ısıdanda bişey çıkmadıysa psu (güç kaynağı) değiştirin watt ın yettiğine emin olun.
5-hala çözüm bulamadıysanız kartın garantisi varsa garantiye yollayın ekran kartınız bozulmuştur.

Bende çözünürlüğü düşürdükten sonra problemden tamamen kurtuldum şu adımları uygula
1-ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldır en güncel sürücüyü kur
2-kurduktan sonra masaüstünde gel çözünürlüğünü en üsttekinin bir altı olacak şekilde seçin uygulayın
3-buna rağmen hala donmaya devam ediyorsa ısıları kontrol edin
4-ısıdanda bişey çıkmadıysa psu (güç kaynağı) değiştirin watt ın yettiğine emin olun.
5-hala çözüm bulamadıysanız kartın garantisi varsa garantiye yollayın ekran kartınız bozulmuştur.
1., 2. ve 3. önerileri zaten uygulamıştım ama hata devam etti. Psu'un watt'ının yetmeyebileceğini başka birisi daha söylemişti ama buna da düşük ihtimal veriyorum çünkü rm750 750w 80+ gold psu'um var. Hayli hayli yetmesi lazım. Son seçenek için de 1 sene garantisi var hala kartın, üretici firma asusu ile iletişime geçtiğimde deneyebiliyorsam başka bir ekran kartı ile denememi önerdiler işin garip yani quadro a5000 serisi ekran kartı ile test yaptığımda da ekran gitmesi yaşadım.

1., 2. ve 3. önerileri zaten uygulamıştım ama hata devam etti. Psu'un watt'ının yetmeyebileceğini başka birisi daha söylemişti ama buna da düşük ihtimal veriyorum çünkü rm750 750w 80+ gold psu'um var. Hayli hayli yetmesi lazım. Son seçenek için de 1 sene garantisi var hala kartın, üretici firma asusu ile iletişime geçtiğimde deneyebiliyorsam başka bir ekran kartı ile denememi önerdiler işin garip yani quadro a5000 serisi ekran kartı ile test yaptığımda da ekran gitmesi yaşadım.
1-monitor kablolarını değiştirip denemenizi tavsiye ederim , kablolarda sıkıntı olabilir
2-memtest86 ile ramleri test et ram bozuksa çıkart
eğer hala düzelmediyse taktığın ekran kartıda bozuk olabilir çünkü ben gt 840m ile ekran donması yaşıyodum. görüntü donuyodu sonra geliyodu bazen hiç gelmiyordu ama intel hd graphic ile denediğimde sıkıntı çıkmıyordu eğer düzelmezse o ekran kartlarını başka bilgisayarda et

Geri
Yukarı