RX 5500 XT sistemde görüntü donuyor ancak ses gelmeye devam ediyor

byxx0

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Gskill Ripjaws 8 GB 3600 Mhz x2
SSD veya HDD modeli
SanDisk 500 GB NVMe
Ekran kartı
Sapphire RX 5500 XT 8 GB Pulse OC
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
Ryzen 5 3500.
Merhaba, 1 yıldır aynı makineyi kullanmaktayım. İlk aldığımda bu sorun ile karşı karşıyaydım ve çözüm olarak DDU kullanmaya karar vermiştim, bunun doğrultusunda çözüme ulaşmıştı. Şu anda aynı sorun ile karşı karşıyayım ancak DDU ile 2 driver versiyonu düşürmek dahi işime şu anda yaramadı. Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@glitche Ekran tamamen donuyor ve ekranda en son ne varsa o kalıyor. Herhangi bir işlev görmüyor. CTRL + SHIFT + WINDOWS + B ile driver restartlamayı da denedim.

Hiçbir işlem yapmazken mi oluyor yoksa render alırken veya oyun oynarken mi?
Video izlerken ve oyun oynarken genellikle başıma geliyor bu olay ancak FunMark testi yaparken sıcaklık 85 dahi olsa ekran kartı sorunsuz çalışmaya devam ediyor. İşlemciden kaynaklı olabilir mi acaba?

Video izlerken ve oyun oynarken genellikle başıma geliyor bu olay ancak FunMark testi yaparken sıcaklık 85 dahi olsa ekran kartı sorunsuz çalışmaya devam ediyor. İşlemciden kaynaklı olabilir mi acaba?
Benzer olay bemim de render alırken başıma geliyordu. FunMark testlerinde performans sonuçlarım benimde kusursuz çıkıyordu. Burada açtığım bir başlıkta arkadaşlardan bir tanesi 2 monitör kullandığım için birini kapatıp denememi söyledi ve işe yaradı garip şekilde ne ram ne işlemci ne de ekran kartından dolayı olmuyordu benim hata. Birçok paradigma olabilir. Tavsiyem kapsamlı bir benchmark testi yapmanız.

Benzer olay bemim de render alırken başıma geliyordu. FunMark testlerinde performans sonuçlarım benimde kusursuz çıkıyordu. Burada açtığım bir başlıkta arkadaşlardan bir tanesi 2 monitör kullandığım için birini kapatıp denememi söyledi ve işe yaradı garip şekilde ne ram ne işlemci ne de ekran kartından dolayı olmuyordu benim hata. Birçok paradigma olabilir. Tavsiyem kapsamlı bir benchmark testi yapmanız.
Öncelikle cevabın için teşekkürler, Benchmark için hangi programları önerebilirsin? FunMark'ın yanı sıra ne kullanmalıyım? Prime95 kullanıyorum şuanda ve yaklaşık olarak 75 dakikalık testte 71-83 derece görünüyor. Herhangi bir kapanma/donma sorunu olmadan.

Direk benchmark'ın kendi programını indirip içinden testi başlatabilirsin.
Öncelikle cevabın için teşekkürler, Benchmark için hangi programları önerebilirsin? FunMark'ın yanı sıra ne kullanmalıyım? Prime95 kullanıyorum şuanda ve yaklaşık olarak 75 dakikalık testte 71-83 derece görünüyor. Herhangi bir kapanma/donma sorunu olmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı