RX 5500 XT sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

Emir Erim

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam Ryzen 5 1600, RX 5500 XT 8 GB GDDR6 16 GB RAM var bilgisayarımda fakat Valorant oynarken FPS düşmesi drop girmesinden sıkıldım bunaldım yapmadığım ayar kalmadı normal oyun içinde gezerken 180-210 FPS gösteriyor ama bana sanki 110-120 gibi geliyor bir çatışmaya girdiğimde FPS 130-140 düşüyor gözüküyor yukarıda ama ani donmalar, droplar oluyor çözemedim ben bu işi yardımı dokunabilen birisi çıkar mı? (sıcaklık Max = 65-70 derece arası oluyor)

Arkadaşlar selam Ryzen 5 1600, RX 5500 XT 8 GB GDDR6 16 GB RAM var bilgisayarımda fakat Valorant oynarken FPS düşmesi drop girmesinden sıkıldım bunaldım yapmadığım ayar kalmadı normal oyun içinde gezerken 180-210 FPS gösteriyor ama bana sanki 110-120 gibi geliyor bir çatışmaya girdiğimde FPS 130-140 düşüyor gözüküyor yukarıda ama ani donmalar, droplar oluyor çözemedim ben bu işi yardımı dokunabilen birisi çıkar mı? (sıcaklık Max = 65-70 derece arası oluyor)

FPS değerleri normal gibi fakat drop var ise bilemedim.

Win 11 kullanmıyorsan bios'dan tpm kapat, ayrıca internetten ayar videolarına bak onlardan birini uygula, cpu ve gpu derecelerini kontrol et. Geçmezse format at.

Windows 11 kullanmıyorsan BIOS'tan TPM kapat, ayrıca internetten ayar videolarına bak onlardan birini uygula, CPU ve GPU derecelerini kontrol et. Geçmezse format at.

Windows 10 kullanıyorum format atılmış hali böyle zaten grafik olarak internetten hepsini yaptım sonuç yok ama şu sıcaklık meselesi kafamı karıştırıyor bakacağım.

Windows 10 kullanıyorum format atılmış hali böyle zaten grafik olarak internetten hepsini yaptım sonuç yok ama şu sıcaklık meselesi kafamı karıştırıyor bakacağım.
MSI afterburner kur her sıcaklığı aç bak kontrol et herhangi bir parça 80c veya üstündeyse büyük ihtimalle ondandır ama her türlü bios üzerinden tpm kapat, amd işlemcilerde işe yarıyo.

MSI Afterburner kur her sıcaklığı aç bak kontrol et herhangi bir parça 80C veya üstündeyse büyük ihtimalle ondandır ama her türlü BIOS üzerinden TPM kapat, AMD işlemcilerde işe yarıyor.

Kral yazamadım kusura bakma TPM kapattıktan sonra büyük ölçüde azaldı drop çok sağ olasın arada oluyor gene ama olsun sıcaklıklar işlemci 70-75 arasını görüyor normal mi bilmiyorum. fps de 170-190 alıyor orta-high 1080p grafiklerde

Kral yazamadım kusura bakma TPM kapattıktan sonra büyük ölçüde azaldı drop çok sağ olasın arada oluyor gene ama olsun sıcaklıklar işlemci 70-75 arasını görüyor normal mi bilmiyorum. fps de 170-190 alıyor orta-high 1080p grafiklerde
FPS'i sabitle oyun akıcı olur. Monitörün kaç Hz?

Geri
Yukarı