RX 6650 XT sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

oktyky

Centipat
Daha fazla  
Monitörüm 144 Hz.
Valorant'a küçük çaplı anlık droplar yiyorum, monitörümün Hz'si 144'te kalmıyor sürekli değişken, FPS'i 144'e sabitledim onda bir değişiklik yok ama monitörün Hz sürekli rastgele 75 - 89 - 115 - 144 falan değişiyor(sayıları salladım)
Ekran kartı driverini silip yükledim sorun devam ediyor.
Çözümü nedir bilen var mı? Sistemim imzada mevcuttur.

Buradaki deger degisiyor

Dosya Ekleri

• 20230305_215009.jpg
    20230305_215009.jpg
    191,6 KB · Görüntüleme: 117
Oyunu kurduğunuz disk sağlıklı mı?

Diskte sorun olduğunu düşünmüyorum, SSD önceki sistemden kalma zaten o zaman bir skntı yoktu daha 1 hafta oldu değişeli

O neden olsun ki bende 6600 XT var bir kere şu olayı yaşamadım Valorant'ta.

Brom Hz olayına takılma, klasik bir FPS düşmesi(drop) yiyorum farz et nasıl çözeriz

Brom Hz olayına takılma, klasik bir FPS düşmesi(drop) yiyorum farz et nasıl çözeriz

FPS kaça düşüyor mesela? Sınırlamaları kaldırıp benim video gibi takip et derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS kaça düşüyor mesela? Sınırlamaları kaldırıp benim video gibi takip et derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS 144'ün altına pek düşmüyor sanki, ama drop yiyorum

FPS 144'ün altına pek düşmüyor sanki ama drop yiyorum

Bayağıdır oynuyorum Valorant'ı drop diyebileceğim tek şey yalnızca her round ilk başladığı saniyede basede doğarken hafif takılma gibi oluyor o kadar. Yoksa gördüğün üzere tamamen akıcı.

Genel olarak drop sıkıntıları SSD, işlemci, RAM gibi donanımlarda ve işletim sisteminde başlar ekran kartı son parça olduğu için tek başına drop yaratması böyle hafif bir oyunda bayağı zor gibi.

Geri
Yukarı