RX 5500 XT vs. GTX 1650S

En azından bu nesildeki AMD kartlardan uzak durmak gerek. Siyah ekrandan başı ağrıyor forumda AMD kullanıcılarının. Umarım yeni nesilde hallederler şu durumu.

RX 5500 XT, GTX 1650S'e yetişebildi mi? PC toplamayı düşünüyorum, o yüzden düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Ekran görüntüsü 2020-10-31 011827.png

Bu ASUS TUF OC 1650 Super'in performansı RX5500'ü olan biride furnmark testini atarsa karşılaştırırsın.

@nyan_chicken yetişebildi mi derken en son sürücülerle 8 GB modeli 1660S'e yetişiyordu. Ancak 4 GB modeli ile "yeni" benchmark olmadığı için kesin bir şey söylemem yanlış yönlendirme olur. Bu modeli en son @Lux ultisi kullanan kedi satın almıştı belki o fikrini söyler. Bu arada sürücü sorunları 5500 XT'de uzun süredir yok.

Son sürücüler aşırı kaliteli hocam. Performans olarak istisnasız her kar iyileşmiş. Ve siyah ekran tarzı sorunlar da yaşanılmıyor. Tek kötü yanı FreeSync bir tık sorunlu. Bazen açamıyorsunuz falan. Ama FreeSync kullanan biri değilseniz pek de sorun olmaz.

Oyun testi yapmadım yani ETS 2, Minecraft ve PES 13 dışında ama performansı bana göre çok iyi. Tabi ben 2400XT'den upgrade ettiğim için bana çok güçlü geliyor.

Fiyatı 1650S'den az değilse alınmaz. Ben 1600'e almıştım.

Driver konusunda ise 20.9.1 sürümünü yükledim. Hiçbir sorunu yok. Sadece kontrol merkezini kullanmayı bilmiyorum. :D

Geri
Yukarı