RX 5500 XT WattMan hatası

Charizard

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar hepinize iyi günler. Arkadaşlarımla Fortnite oynarken bir ana ekran gidiyor sonra yeniden başlatmam gerekiyor yeniden başlatınca da eski haline dönüyor ve bildirimler yerinde Radeon WattMan ayarlarına döndürüldü yazısı geliyor (sadece Fortnite'de oluyor CS'de, GTA'da, Warzone'da falan şu anlık yaşamadım) çözümü var mı bunun? Ne yapmalıyım?
Sistemde.
Cooler Master Master Watt 750 80+ PSU var.
Ekran kartı MSI Gaming X RX 5500 XT.
Sizce aldığım yere iade mi etmeyi deneyeyim mi (Temmuz ayında alındı)

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 691489
Ilk olarak FurMark ile hiçbir değişiklik yapmadan GPU değerlerinizi test edin, kart tam yükte yine aynı sorunu yaşıyorsa DDU ya da AMD cleanup ile var olan güncel sürücüyü kaldırıp, wqhl sürümünü yükledikten sonra tekrar FurMark testi yapın. Sorun hala devam ediyorsa daha az uğraştıracak olan RAM ihtimalini doğrulayın, eğer hala devam ediyorsa MHz düşürme ya da manuel voltaj ayarları konusunda araştırma yapıp işlemleri uygulayın.

Ek olarak sormayı unutmuşum, sorun ne zamandır devam ediyor?​

Peki bu FurMark'ın sisteme herhangi bir zararı olur mu? Bir de nereden yükleyeceüim?

Sorunun çözümü resimde atıyorum. Ayrietten güç seçeneklerinden hızlı başlat kısmını kapatıyoruz...
PCI e girişleri dediğin gibiydi ben de öyle düşündüm yeni PSU aldım oda görselde mevcut PCI e girişlerini yrı kablolardan yaptım ama hatalar devam ediyor. Herkeste işe yaramıyor PSU veya PCI e kablo değiştirmek .
Eki Görüntüle 691489
Ilk olarak Furmark ile hiçbir değişiklik yapmadan GPU değerlerinizi test edin, kart tam yükte yine aynı sorunu yaşıyorsa DDU ya da Amd Cleanup ile varolan güncel sürücüyü kaldırıp, WQHL sürümünü yükledikten sonra tekrar Furmark testi yapın. Sorun hala devam ediyorsa daha az uğraştıracak olan RAM ihtimalini doğrulayın, eğer hala devam ediyorsa Mhz düşürme ya da manuel voltaj ayarları konusunda araştırma yapıp işlemleri uygulayın.

Ek olarak sormayı unutmuşum, sorun ne zamandır devam ediyor?​
Dostum bütün OCCT , Furmark ile test yaptım sıkıntı olmuyor. Ne oluyorsa oyun esnasında oluyor. Bilim insanlarının kara delikten sonra bu ekran kartını araştırması lazım değişik birşey.

Dosya Ekleri

• 20200922_211705 - Kopya.jpg
    20200922_211705 - Kopya.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 116
  • InkedEkran Kart Girişi2_LI.jpg
    InkedEkran Kart Girişi2_LI.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 105
PCI e girişleri dediğin gibiydi ben de öyle düşündüm yeni PSU aldım oda görselde mevcut PCI e girişlerini yrı kablolardan yaptım ama hatalar devam ediyor. Herkeste işe yaramıyor PSU veya PCI e kablo değiştirmek .

Corsair güç kaynagı vardı bende servise yolladım. Seasonal 750 Focus güç kaynağı aldım sorun düzeldi bende...

Dostum bütün OCCT , Furmark ile test yaptım sıkıntı olmuyor. Ne oluyorsa oyun esnasında oluyor. Bilim insanlarının kara delikten sonra bu ekran kartını araştırması lazım değişik birşey.
Global olarak bakarsanız birçok nedenden kaynaklandığını görebilirsiniz, biri sürücü ile çözebilirken biri PSU değişimi ile çözebilmiş (Bakınız siz ve @derlemeler arasında olduğu gibi). Bu yüzden kişisel bazda bakmak yanlış olur. Kaynağını öğrenmek adına yaşanan alternatif sorunların çözümlerini denemek benim doğru bulduğum yöntem.

@Charizard Buradan indirebilirsiniz, dönem kartları kendi bazında korumalara sahiptir. Olası bir zarar ihtimalinde koruma moduna geçip kendini kapatma gibi işlemler yapıyorlar, zaten bilindik bir program. Hülasa bir zarar vermesi pek söz konusu değil.

PCI'e girişleri dediğin gibiydi ben de öyle düşündüm yeni PSU aldım oda görselde mevcut PCI'e girişlerini yrı kablolardan yaptım ama hatalar devam ediyor. Herkeste işe yaramıyor PSU veya PCI'e kablo değiştirmek.

Dostum bütün OCCT, FurMark ile test yaptım sıkıntı olmuyor. Ne oluyorsa oyun esnasında oluyor. Bilim insanlarının kara delikten sonra bu ekran kartını araştırması lazım değişik bir şey.

Aynı sorunu yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı