RX 5500 XT WattMan hatası

Chapler1

Decapat
RX 5500 XT kartımda WattMan hatası alıyorum, bunun bir çözümü var mıdır?
Sadece Valorant oynarken bilgisayar kendini kapatıyor diğer oyunlarda olmuyor. 22 Eylül tarihinde aldım kartı, ilk başlarda bir şey yoktu. Son 1 haftadır böyle hata veriyor. Kendini resetliyor.
Trendyol'dan aldığım için 15 gün iade hakkımda geçti. Ne yapabilirim, iade alırlar mı?

DDU ile driver silin. Ardından 20.4.2 sürümünü yükleyin. Kendi sorunumu ve iki kişinin sorununu böyle çözdüm.

DDU ile driver kaldırmadan önce 20.4.2 setup indirin. Ama kurmayın. DDU ile işinizi hallettikten sonra kurun.

Daha iyi olur adım adım yapmamız bilmiyorum.
1- DDU programını indir.
2- Senden bir yere dosya çıkartmanı isteyecek. Masaüstünü seç.
3-Masaüstüne çıkartılan dosyanın içinde Display Driver Uninstall.exe dosyası olacak. Onu sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır.
4- Sağdan "ekran kartı" seçeneğini seç. Otomatik AMD olarak işaretleyecektir.
5-Önerilen ayarlar (Sürücüyü sil ve yeniden başlat) gibisinden ayar olması gerek. Önerilen yazana tıklayarak silme işlemine başlayabilirsin.

Bir kereliğine bilgisayar kendini yeniden başlatacak. Sonra indirdiğin sürücüyü kurmaya başlayabilirsin.

Aşağıdaki websiteden Adrenalin 2020 Edition 20.11.2 Recommended (WHQL) sürümlü sürücüyü indirin. Daha sonra aşağıdaki rehbere bakarak eski sürücünüzü kaldırıp size indirin demiş olduğum sürücüyü kurun. DDU rehberi ve driver için gerekli website aşağıdadır.

Site: https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt

Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi
O sürümü önermiyorum. 20.4.2 her yönden daha stabil. Bizzat test ettim. 20.11.2 sürümüne geçer geçmez WattMan hatası almaya başladım. Mecbur kalmadıkça AMD için en yeni driverlar indirilmemeli. 20.4.2 sürümü gayet düzgün.

Bahsettiğiniz sürüm aşağıda gördüğünüz gibi Mayıs ayından kalma bir sürücü. Ben ise güncellikten yanayım. AMD'de bence WHQL olduğu sürece her sürücüye geçiş yapılabilir. En azından ben bunu tavsiye ediyorum.

1606995629908.png

Geri
Yukarı