RX 5500 XT Yeni Sürücü Performans Artışı

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 4B
Şu anda oynadığım 2 tane oyun var. Borderlands 3, Death Stranding. RDR2'de yeni iniyor 😂. Yeni sürücüleri test etme şansını Death Stranding ile buldum. Ryzen 1500X ile kullanmama rağmen Ryzen 3600 & 1660S ile yapılan test videolarıyla kıyaslayınca abartı fark göremedim. %10 civarı diyebilirim. Bu performans artışı Cyberpunk 2077 için daha çok anlam ifade ediyor, ne kadar yüksek ayar o kadar daha iyi. Bugüne kadar zaten Ultra 60+ FPS ile oynayamadığım oyun olmadı. Bugün RDR2 deneyeceğim sonrası bakalım işte.

Zaten 1080P için GTX 1650 Super, RX 5500XT gibi kartlar ideal ve uygun fiyatlı.

5500 XT almadığım için ufak bir pişmanlığım var ama AMD sürücü problemlerinden aşırı korkuyorum. Normalde 570 kullanıyordum zaten memnundum da fakat siyah ekran sorunları yüzünden bilgisayarı kullanamaz hale gelmiştim o yüzden değiştirmek zorunda kaldım. Umarım 1650S ile aralarındaki fark daha açılmaz 😁

Son çıkan 20.11.2 sürücüsü ile Furmark testi yaptığımda önceki sürücüye göre 5 FPS daha fazla aldım. Yükseltmek isteyenlere öneririm.

20.11.2 FPS Min: 80, Max: 83, Avg: 81

20.11.1
FPS: Min: 76, Max: 78, Avg: 76

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son çıkan 20.11.2 sürücüsü ile FurMark testi yaptığımda önceki sürücüye göre 5 FPS daha fazla aldım. Yükseltmek isteyenlere öneririm.

20.11.2 FPS'min: 80, Max: 83, AVG: 81

20.11.1 FPS: Min: 76, Max: 78, AVG: 76

Hemen güncelliyorum! Teşekkürler.
Şu an bende 20.9.1 Güncel sürüm gözüküyor manuel olarak mı kurdunuz?

Hemen güncelliyorum! Teşekkürler.
Şu an bende 20.9.1 Güncel sürüm gözüküyor manuel olarak mı kurdunuz?
Yüksek ihtimal güncelleme seçeneklerinizde önerilen sürücüyü yükleme seçeneği aktiftir, güncelleme ayarlarından değiştirerek en son yayımlanan sürücüyü indirebilirsin.

Yüksek ihtimal güncelleme seçeneklerinizde önerilen sürücüyü yükleme seçeneği aktiftir, güncelleme ayarlarından değiştirerek en son yayımlanan sürücüyü indirebilirsin.

Evet Sadece önerilen sürücü seçeneği aktifmiş. Önerilen + isteğe bağlı seçeneğini seçince buldu.

Geri
Yukarı