RX 5500XT 8 GB FPS testleri

mehmetyuksell

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Geçenlerde bir sistem aldım. Sıkıntısız çok güzel çalışıyor. Ben bu bilgisayarı almadan önce ve aldıktan sonra bilgisyarın FPS testlerine baktım. FPS sonuçları bazıları aynı bazıları eşit. Bazıları da adam CS:GO Ultra'da 400-600 FPS alıyor. Ultra olması önemli değil ama böyle bir sistemin 1080 Low ayarlarda 600 FPS zor görür zorlasa zorlasa 400 olacağını düşünüyorum. Saçma sapan FPS testleri var. Sanki RTX 2060'tan daha güçlü gibi performanslar var. Bunun sebebi nedir?
Sistem özelliklerim.
Ryzen 5 3500.
Sapphire Pulse RX 5500XT 8 GB.
16 GB RAM(2*8) 3200 MHz.
Acaba diyorum ki işlemcim ekran kartının tam performansını çıkaramıyor mu? Yoksa yapılan testler organik testler mi değil?
Sonuçta RX 5500XT 8 GB giriş ekran kartı sınıfında yüksek FPS'ler vermesi beklenemez. Bir sorum daha olacak ben bu bilgisayarı alırken Ryzen 5 3500X alacaktım hazır sistem olarak aldığım sitede özelleştirme kısmında Ryzen 5 3500X yoktu farkları var mı? Eğer Ryzen 5 3600 alsaydım FPS değerlerim nasıl olurdu. Benim bildiğim bir işlemci bir ekran kartının besliyorsa işlemci ister Ryzen'in son işlemcisi olsun ister normal bir işlemci olsun aynı FPS değerlerini alır benim fikrim budur. Haa bu arada bir saçma sorum daha var ekran kartının markaları ya da modelleri FPS'lerine etki etmez diye biliyorum ama baktığım her yerde FPS'lerin farklı olması acaba ekran kartlarının markasının farklı olmasından dolayı mı olduğunu düşündürdü. Saçma sorularım için ya da bilgisayar hakkında bilmediğim bilgilerden ya da kafamın karışıklığından dolayı özür diliyorum şimdiden kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı