RX 5500XT mining değerlerini inceleme

emoj

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce Lolminer ile başlattım ve değerler doğru mu bakmak istiyorum. Nereden bakabileceğimi ve değerlerin nasıl olduğunu söyleyebilir misiniz?

Average speed 24 Mh/s, onu biliyorum sadece :D
Ekran Görüntüsü (47).png

Böyle gözüküyor değerler. Güç tüketimi fazla değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları Afterburner ile yapsanız? 130W TDP'ye sahip bir kartı 92W'da çalıştırıyorsunuz. Gayet iyi. mV değeri yüksek geldi. Core Clock aşırı fazla tutulmuş. Onu 1300 MHz'e indirip Memory Clock'a yüklenseniz? Hem boşa elektrik çekmemiş olur.

Aslında aynı sayfa içinde aynı konulu açılmış konu var ve onlarca mesaj yazılmış. Azıcık inceleseniz cevap zaten orada var.

Bunları Afterburner ile yapsanız? 130W TDP'ye sahip bir kartı 92W'da çalıştırıyorsunuz. Gayet iyi. mV değeri yüksek geldi. Core Clock aşırı fazla tutulmuş. Onu 1300 MHz'e indirip Memory Clock'a yüklenseniz? Hem boşa elektrik çekmemiş olur.
Pek bilgi sahibi olmadığım için direk otomatik ayarlarda çalıştırdım. Yardımcı olabilir misin?
Ayrıca biriniz fazla demiş biriniz iyi anlayamadım :)
Aslında aynı sayfa içinde aynı konulu açılmış konu var ve onlarca mesaj yazılmış. Azıcık inceleseniz cevap zaten orada var.

Bunları gözden geçirdim tabii ki. Yalnız orada ayarlar manuel olarak yapılmış ben otomatik ayarları kullandım ve kurcalamama gerek var mı onu soruyorum.

Pek bilgi sahibi olmadığım için direk otomatik ayarlarda çalıştırdım. Yardımcı olabilir misin?

Bunları gözden geçirdim tabii ki. Yalnız orada ayarlar manuel olarak yapılmış ben otomatik ayarları kullandım ve kurcalamama gerek var mı onu soruyorum.
Ya zaten otomatik olan ayarın neyini ayarlayacaksıın. Adı üstünde otomatik. Bende ilk otomatik ayarla kullandım kazım hızı 26 Mh/s, güç tüketimi 120 Watt, sıcaklık 70 derece idi. (Benim kart 1660 Süper) Manuel ayarlar bunun için var. Kazım gücünü yükseltip güç tüketimini ve sıcaklığı düşürmek için manuel ayar yapılıyor. Mesela şu anda benim kazım gücü 30,5, güç tüketimi 77 w, sıcaklık 43 derece. Bunlar manuel ayarla yapılıyor. Sana attığım linkte de bu ayarlar var zaten.

Var, ben zaten otomatik işlemlere göre iyi bir TDP dedim,

Bu sayfadan programı indirin, kurun.

1617706026465.png

Power Limit'i %55'e çekin. Fan ayarını kendiniz bulun. Core Clock benimki gibi olsun. Memory Clock'u ise deneyerek bulun. FurMark indirin, yavaş yavaş arttırın. Testte kasma donma veya kapanma gibi şeyler yaşanırsa 50-75 altına indirin. Afterburner üzerinden Ctrl + F basın. Çıkan Voltage Curve Editor'dan ne seçiliyse o yatay çizginin en solunu seçin. Örnek:

1617706191920.png

Dediğim gibi, sizde ilk olarak seçili bir şey olacak, sarılı çizgi onu belirtiyor. O yatay çizginin en solunu seçin. Sonrasında miningi başlatın ve MH/s değeri ve güç tüketimine bakın.
Ya zaten otomatik olan ayarın neyini ayarlayacağın. Adı üstünde otomatik. Bende ilk otomatik ayarla kullandım kazım hızı 26 Mh/s, güç tüketimi 120 Watt, sıcaklık 70 derece idi. Manuel ayarlar bunun için var. Kazım gücünü yükseltip güç tüketimini ve sıcaklığı düşürmek için manuel ayar yapılıyor. Sana attığım linkte de bu ayarlar var zaten.
Herkesin kartı farklı, durumu farklı, soğutması farklı. Başkalarının deneyimiyle değil, kendisi bularak yapsa daha sağlıklı olacaktır.

Var, ben zaten otomatik işlemlere göre iyi bir TDP dedim,

Bu sayfadan programı indirin, kurun.

Eki Görüntüle 960332

Power Limit'i %55'e çekin. Fan ayarını kendiniz bulun. Core Clock benimki gibi olsun. Memory Clock'u ise deneyerek bulun. FurMark indirin, yavaş yavaş arttırın. Testte kasma donma veya kapanma gibi şeyler yaşanırsa 50-75 altına indirin. Afterburner üzerinden Ctrl + F basın. Çıkan Voltage Curve Editor'dan ne seçiliyse o yatay çizginin en solunu seçin. Örnek:

Eki Görüntüle 960334
Dediğim gibi, sizde ilk olarak seçili bir şey olacak, sarılı çizgi onu belirtiyor. O yatay çizginin en solunu seçin. Sonrasında miningi başlatın ve MH/s değeri ve güç tüketimine bakın.

Herkesin kartı farklı, durumu farklı, soğutması farklı. Başkalarının deneyimiyle değil, kendisi bularak yapsa daha sağlıklı olacaktır.
Akşam deneyeceğim, teşekkürler.

Geri
Yukarı