Çözüldü RX 5500XT sistem bir anda açılıp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

josef47

Hectopat
Dün VLC Player ile m3u uzantılı dizi izlerken 40. dakikada maalesef ki bilgisayar kendini resetliyor. Sadece bunda değil, internetten açtığım filmlerde ve oyunlarda (cs 1.6 GTA 5). PSU'dan olduğunu çok söyleyen var, ben de bu cuma indirimden İncehesap'taki düşerse Cougar 700W veya Gamepower 750W düşünüyorum. 550W yetmiyorsa gerçekten yazık, bayağı para vereceğim. Çok ağır yük sistemimde yok bana kalırsa.

Sistem özellikleri.
Ryzen 3 3100.
XFX 5500XT 8 GB.
550w+80 Gamepower PSU.
Gigabyte B450 S2 V2

Dosya Ekleri

• IMG_20210111_155058.jpg
    IMG_20210111_155058.jpg
    138,2 KB · Görüntüleme: 49
Çözüm
Başlat tuşuna güç yaz ve güç ve uyku ayarlarına gir. Ek güç ayarlarına bas. Güç düğmelerinin yapacaklarını seç. Şu anda kullanılmayan düğmelerinin yapacaklarını seç dehızlı başlatmayı kapat. Daha sonra Mozilla, chorome ya da hangi internet tarayıcısını kullanıyorsan ayarlarından. Donanım ivmelenmesini ya da donanım hızlandırmasını kapat.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ama sorunum çözüldü. İncehesap 550wt PSU'yu alıp yerine 650wt taktılar, şu anlık bir sorunum yok.

550W nasıl yetmesin. Rahat. PSU'yu sevmiyorlar. Ben de kullanıyorum PSU'yu. (Corsair alacağım)
Isı değeri nedir? Sistem orada yanar. Orası çok hava almaz.

İkinci el mi sakın!

Gerek kalmadı çok şükür.
Yani hocalarım ne yapmam gerekir bir Cougar alıp deneyip sorun çözülürse PSU'yu ikinci el olarak elden mi çıkarayım PSU değil ise sorun tam olarak neyde olabilir.

Yani hocalarım ne yapmam gerekir bir Cougar alıp deneyip sorun çözülürse PSU'yu ikinci el olarak elden mi çıkarayım PSU değil ise sorun tam olarak neyde olabilir.

RAM de olabilir ekran kartında olabilir PSU da olabilir. RAM'leri yerini değiştirin çıkarıp takın. Bir de RAM'leri teker teker test edebilirsiniz. Olmazsa başka bir ekran kartıyla deneyin. Bende sorun ekran kartında çıkmıştı.

RAM de olabilir ekran kartında olabilir PSU da olabilir. RAM'leri yerini değiştirin çıkarıp takın. Bir de RAM'leri teker teker test edebilirsiniz. Olmazsa başka bir ekran kartıyla deneyin. Bende sorun ekran kartında çıkmıştı.

RAM yerini değiştim ekran kartı güç soketi diğerini taktım aynı bunlarda bir problem gözükmüyor ki test edilecek bir düzey olmuyor çünkü bu kapatmayı kafasına göre yapıyor belirli saat dakikada veremiyorum bazen 4 5 saat de bir sıkıntı olmuyor.
Yarım saat önce incehesaba kargoladım 18 Kasım 2020 de almıştım inşallah sorunumu düzeltirler.

Başlat tuşuna Güç yaz ve güç ve uyku ayarlarına gir.ek güç ayarlarına bas.Güç düğmelerinin yapacaklarını seç.Şu anda kullanılmayan düğmelerinin yapacaklarını seç dehızlı başlatmayı kapat. Daha sonra Mozilla,Chorome ya da hangi internet tarayıcısını kullanıyorsan ayarlarından.donanım ivmelenmesini ya da donanım hızlandırmasını kapat.

Dosya Ekleri

• tik kaldır.jpg
    tik kaldır.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 24
  • donanım hızlandırma kapatma.jpg
    donanım hızlandırma kapatma.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 21
Dün VLC Player ile m3u uzantılı dizi izlerken 40. dakikada maalesef ki bilgisayar kendini resetliyor. Sadece bunda değil, internetten açtığım filmlerde ve oyunlarda (cs 1.6 GTA 5). PSU'dan olduğunu çok söyleyen var, ben de bu cuma indirimden İncehesap'taki düşerse Cougar 700W veya Gamepower 750W düşünüyorum. 550W yetmiyorsa gerçekten yazık, bayağı para vereceğim. Çok ağır yük sistemimde yok bana kalırsa.

Sistem özellikleri.
Ryzen 3 3100.
XFX 5500XT 8 GB.
550w+80 Gamepower PSU.
Gigabyte B450 S2 V2
550W nasıl yetmesin. Rahat. PSU'yu sevmiyorlar. Ben de kullanıyorum PSU'yu. (Corsair alacam)
Isı değeri nedir? Sistem orda yanar. Orası çok hava almaz.
PSU'yu ikinci el olarak elden mi çıkarayım PSU değil ise sorun tam olarak neyde olabilir.
İkinci el mi sakın!

Başlat tuşuna güç yaz ve güç ve uyku ayarlarına gir. Ek güç ayarlarına bas. Güç düğmelerinin yapacaklarını seç. Şu anda kullanılmayan düğmelerinin yapacaklarını seç dehızlı başlatmayı kapat. Daha sonra Mozilla, chorome ya da hangi internet tarayıcısını kullanıyorsan ayarlarından. Donanım ivmelenmesini ya da donanım hızlandırmasını kapat.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ama sorunum çözüldü. İncehesap 550wt PSU'yu alıp yerine 650wt taktılar, şu anlık bir sorunum yok.

550W nasıl yetmesin. Rahat. PSU'yu sevmiyorlar. Ben de kullanıyorum PSU'yu. (Corsair alacağım)
Isı değeri nedir? Sistem orada yanar. Orası çok hava almaz.

İkinci el mi sakın!

Gerek kalmadı çok şükür.

Çözüm

Geri
Yukarı