RX 5500XT sistem ısınıyor

Enesalp3

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım 5500XT 4 GB Mech.
İşlemci Ryzen 5 1600 AF.
RAM 8 GB.
SSD 240 GB.
Kasa önde 3 fan arkada 1 egzoz fanı var kasanın önü delikli yapıya sahip.

Oyuna girip oynadığımda oda hamam gibi oluyor cidden bunaldım artık sizce sorunu nedir?

Dosya Ekleri

• 20220803_182109.jpg
    20220803_182109.jpg
    212,9 KB · Görüntüleme: 27
Ekran kartım 5500XT 4 GB Mech.
İşlemci Ryzen 5 1600 AF.
RAM 8 GB.
SSD 240 GB.
Kasa önde 3 fan arkada 1 egzoz fanı var kasanın önü delikli yapıya sahip.

Oyuna girip oynadığımda oda hamam gibi oluyor cidden bunaldım artık sizce sorunu nedir?

Ne tarz oyunlarda ısınıyor? Fotoğrafa bakıldığında ısılarda bir sorun yok gibi. Sıcaklık düşürmek istendiğinde yapılacak genel işlemler var, Termal macun değiştirmek, tozları temizlemek gibi. Bence odaya bir klima ya da vantilatör almanız sorunun bilgisayardan kaynaklanmadığını gösterebilir.

Ne tarz oyunlarda ısınıyor? Fotoğrafa bakıldığında ısılarda bir sorun yok gibi. Sıcaklık düşürmek istendiğinde yapılacak genel işlemler var, Termal macun değiştirmek, tozları temizlemek gibi. Bence odaya bir klima ya da vantilatör almanız sorunun bilgisayardan kaynaklanmadığını gösterebilir.
odada vantilatör var hep açık durumda o olmasa zaten diğer tarafa giderim 2 egzoz fanı takıcam yazılımsal bi sorun yok ise teşekkürler.

Odada vantilatör var hep açık durumda o olmasa zaten diğer tarafa giderim 2 egzoz fanı takacağım yazılımsal bir sorun yok ise teşekkürler.

Yani attığınız görselde sıcaklık anlamında bir sorun yok, Ekran Kartınızın modeli iyi bir soğutmaya sahip model değil ama yine de üzmeyecek bir model. Belki fanlarınızın RPM'i düşüktür onları arttırabilirsiniz doğru orantılı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı