RX 5500XT sistemde sürücü kurarken siyah ekran hatası

Xvenom

Centipat
Daha fazla  
RAM
ripjaws 2x8 3600 mhz cl18
SSD veya HDD modeli
Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk ST2
Ekran kartı
SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT NITRO+ OC 8GB GDDR6 128
Anakart
Asus tuf b450m-plus
İşlemci
amd ryzen 5 3600x
Bilgisayarda 2 3 hafta önceye kadar herhangi bir sıkıntı yoktu fakat format attıktan sonra ilk başlarda driver kurup oyun oynayabiliyordum fakat PC'yi kapattığımda Windows otomatik onarım moduna giriyordu. Formattan sonra düzeliyordu ama son 1 haftada her driver kurmaya denediğimde yeniden başlatmaya gelene kadar sorun yok ama PC'yi yeniden başlattığımda driver kururken %59'a geldiğinde siyah ekran sorunu yaşıyorum ve otomatik onarım moduna atıyor. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 20'den fazla format attım fakat hala düzelmedi.

Peki sorununuz şöyle mi? Ekran kartı sürücüsünü kurunca görüntü geliyor ve normal bir şekilde çalışıyor. Ama geri kapayıp açınca siyah ekranda kalıyor. Bu bilgisayar düzgün başlatılamadı veya Windows düzgün yüklenmedi gibi bir hata mı alıyorsunuz?

Peki sorununuz şöyle mi? Ekran kartı sürücüsünü kurunca görüntü geliyor ve normal bir şekilde çalışıyor. Ama geri kapayıp açınca siyah ekranda kalıyor. Bu bilgisayar düzgün başlatılamadı veya Windows düzgün yüklenmedi gibi bir hata mı alıyorsunuz?

Tam olarak öyle değil driver ı kurarken birazını indiriyorum ve diğer kısmını yeniden başlatmadan sonra indiriyorum yeniden başlattıktan sonra kurulum devam ediyor ve %59'da kalıyor ve siyah ekran geliyor.

Tam olarak öyle değil driver ı kurarken birazını indiriyorum ve diğer kısmını yeniden başlatmadan sonra indiriyorum yeniden başlattıktan sonra kurulum devam ediyor ve %59'da kalıyor.

O zaman sizin sorununuz başka. O zaman deneme yanılma ile bulucağız gibi gözüküyor. Güvenli mod üzerinden driveri kaldırın ekran kartını kaldırın. Sonrasında DDU ile tekrar bir şey kalmadığından emin olacak şekilde temizleyin. Sonrasında tekrar sürücü kurmayı deneyin. Ama bu sefer bilgisayar açıkken tamamını indirmeye çalışsın bilgisayar.

O zaman sizin sorununuz başka. O zaman deneme yanılma ile bulucağız gibi gözüküyor. Güvenli mod üzerinden driveri kaldırın ekran kartını kaldırın. Sonrasında DDU ile tekrar bir şey kalmadığından emin olacak şekilde temizleyin. Sonrasında tekrar sürücü kurmayı deneyin. Ama bu sefer bilgisayar açıkken tamamını indirmeye çalışsın bilgisayar.
DDU ile de denemiştim öylede olmamıştı.

Geri
Yukarı