RX 560 (2GB) vs GTX 950 vs GTX 760

Rafi Hızlı

Kilopat
eGPU sistem kullanmaktayım, şu anda bilgisayarda HD 7850 (1GB) takılı PUBG 1366x768 low ayarlarda ortalama 85 FPS, CS:GO 1024x768 low ayarlarda 250-300 FPS almaktayım fakat PUBG'de özellikle tab tuşuna bastığımda FPS drop yemekteyim, CS:GO'da her zaman olmasa da arada bir drop yemekteyim. Önceki ekran kartımda (GT 740m) FPS düşüktü ama drop olayı yoktu ben de bu sorunun VRAM'den kaynaklı olduğunu tahmin etmekteyim ve ekran kartını değiştirmeye karar verdim.

Bilgisayar özellikleri şu şekildedir;
  • İntel i7 4700MQ
  • 12 GB 1600 MHZ RAM
Ekran kartları şu şekildedir;
  • RX 560 2GB (Sıfır)
  • GTX 760 (Çin'den sıfır)
  • GTX 950 (2. El)
Bu ekran kartlarından birini almayı düşünüyorum fakat internette araştırdığımda hep bir birine yakın sonuçlar var ve ben çok kararsız kaldım sizce hangisini almak fiyat performans açısından daha iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarından en performanslısı RX 560'tır, RX 560'ı almak en doğru tercih olacaktır. Fakat 4GB belleğe sahip olan modelini almanızı öneririm.

Sıfır olması, yeni nesil olması ve daha performanslı olmasıyla RX 560 öneririm. Fakat 4 GB olan modeli almanızı öneririm.

RX 560 almanı tavsiye ederim biraz daha fazla öde 4 gb modelini al.
Aralarından en performanslısı RX 560'tır, RX 560'ı almak en doğru tercih olacaktır. Fakat 4GB belleğe sahip olan modelini almanızı öneririm.
Sıfır olması, yeni nesil olması ve daha performanslı olmasıyla RX 560 öneririm. Fakat 4 GB olan modeli almanızı öneririm.

Merhaba, 2GB ile 4GB arasında 300TL'lik bir fark mevcut, peki bu farka değer mi? O kadar para vereceğimize RX 560 4GB yerine RX 570 almak daha mantıklı değil mi?

Merhaba, 2GB ile 4GB arasında 300TL'lik bir fark mevcut, peki bu farka değer mi? O kadar para vereceğimize RX 560 4GB yerine RX 570 almak daha mantıklı değil mi?
Tabi ki RX 570 almak daha mantıklı + RX 570 4 GB:kıkırda:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı