RX 560 için işlemci önerisi

FB722M10Ali

Decapat
Merhaba arkadaşlar, elimde;
ASUS A68HM-K anakart.
RX 560 4 GB ekran kartı.
AMD Athlon 860K işlemci.
8 GB RAM DDR3.
Böyle bir sistem var. İşemcinin yetersiz olduğunu düşünüyorum, işlemci değişince ona göre anakart ve RAM alacağım zaten.
1000 TL civarı bütçem var, sıfır alınmaz zaten bu bütçeyle, ikinci el olabilir sıkıntı yok.
Adobe'nin programlarını sık kullanıyorum işlemcinin render performansı iyi olursa iyi olur.
GTA V, CS:GO, FIFA, Forza Horizon 4 gibi oyunlar oynayacağım.
İnternetten araştırdım biraz, en iyisi R5 1600 ama fiyat biraz pahalı, 800-900 arası parayı bu işlemciye verirsem anakart ve RAM'a para kalmayacak. i3-9100F gözüme çarptı ama forumlarda gömmüşler işlemciyi.
İşlemci yanı sıra RAM ve anakartta önerirseniz memnun olurum.

RX 560 çok güçlü bir işlemciye ihtiyaç duymuyor ben i3 6100'le kullanıyorum ama geleceğe yatırım yapmakta fayda var ileride kartı değiştirmek isteyebilirsin.

AMD Ryzen 3 3100'den başka işlemciye bakmayın derim en iyisi o bu fiyatta.
onunda 2.el fiyatı sıfıra çok yakın 900-1000 tl o zaman anakrt ve rama para kalmıyor
RX 560 çok güçlü bir işlemciye ihtiyaç duymuyor ben i3 6100'le kullanıyorum ama geleceğe yatırım yapmakta fayda var ileride kartı değiştirmek isteyebilirsin.

Peki oyun performansınız nasıl.

Merhaba arkadaşlar, elimde;
ASUS A68HM-K anakart.
RX 560 4 GB ekran kartı.
AMD Athlon 860K işlemci.
8 GB RAM DDR3.
Böyle bir sistem var. İşemcinin yetersiz olduğunu düşünüyorum, işlemci değişince ona göre anakart ve RAM alacağım zaten.
1000 TL civarı bütçem var, sıfır alınmaz zaten bu bütçeyle, ikinci el olabilir sıkıntı yok.
Adobe'nin programlarını sık kullanıyorum işlemcinin render performansı iyi olursa iyi olur.
GTA V, CS:GO, FIFA, Forza Horizon 4 gibi oyunlar oynayacağım.
İnternetten araştırdım biraz, en iyisi R5 1600 ama fiyat biraz pahalı, 800-900 arası parayı bu işlemciye verirsem anakart ve RAM'a para kalmayacak. i3-9100F gözüme çarptı ama forumlarda gömmüşler işlemciyi.
İşlemci yanı sıra RAM ve anakartta önerirseniz memnun olurum.

i3 10100F'i bekleyin çıktı çıkacak zaten testlere bakabilirisiniz Ryzen 5 3600 ile kapışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı