RX 560 Kartıma Downclock Yapmak İstiyorum.

LeechMen

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
G4400 ve RX 560 sistemim var. Anlayacağınız gibi çok fazla darboğaz oluyor, özellikle rekabetçi online oyunlarda.
Bunu azaltmak için downclock yapmak istiyorum. Radeon Software üzerinden nasıl downclock yapabilirim?

G4400 ve RX 560 sistemim var. Anlayacağınız gibi çok fazla darboğaz oluyor, özellikle rekabetçi Online oyunlarda.
Bunu azaltmak için downclock yapmak istiyorum. Radeon software üzerinden nasıl downclock yapabilirim?

Performans ayarlaniyor kismindan GPU hizini paralelinde voltajini ve VRAM hizini onun da voltajini dusurmen lazim bu voltaj ve hiz arasindaki ilişkiyi deneyerek bulman lazim biraz zahmetli.
Bir de Online oyunlarda goruntu ayarlarini yüksek tutarsaniz darboğaz azalir.

G4400 ve RX 560 sistemim var. Anlayacağınız gibi çok fazla darboğaz oluyor, özellikle rekabetçi Online oyunlarda.
Bunu azaltmak için downclock yapmak istiyorum. Radeon software üzerinden nasıl downclock yapabilirim?

Hocam aynı sistem bende de var. Oyunlarda geç yüklenme ve takılma sorunları yaşıyordum downclock bir nebze olsun sistemi rahatlattı. Radeon ayaları kısmından Ayarlama Kontrol-Manuel-GPU Ayarı(etkin) buradan frekansı düşürüp bakabilirsin. Tavsiyem en uygun frekans ayarını bulmak için FurMark programınıda açıp ekran kartına bir andan yük bindirip sistem uygun stabil olan frekansı bulman.

Hocam aynı sistem bende de var. Oyunlarda geç yüklenme ve takılma sorunları yaşıyordum downclock bir nebze olsun sistemi rahatlattı. Radeon ayaları kısmından Ayarlama Kontrol-Manuel-GPU Ayarı(etkin) buradan frekansı düşürüp bakabilirsin. Tavsiyem en uygun frekans ayarını bulmak için FurMark programınıda açıp ekran kartına bir andan yük bindirip sistem uygun stabil olan frekansı bulman.
Arkada Valorant oyunu açıkken birşeyler denedim fakat 2 kere sistem çöktü. Ne yapacağımı daha detaylı yazarsanız, ya da direkt kendi ayarlarınızı yazabilirseniz çok iyi olur.

Arkada valorant oyunu açıkken bir şeyler denedim fakat 2 kere sistem çöktü. Ne yapacağımı daha detaylı yazarsanız, ya da direkt kendi ayarlarınızı yazabilirseniz çok iyi olur.

Fotoğraf yükledim.-64'den itaberen dene. Oyuna girip bakın değerlere tek tek. Ayrıca mozaik döşeme modunu da 8X veya 16X yapıp oyundaki akıcılığa bakın. Eğer dokularda geç yüklenme oluyorsa AMD için en iyileştirilmişi seçin.

Dosya Ekleri

• 1234.PNG
    1234.PNG
    53,5 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    104,1 KB · Görüntüleme: 27
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı