RX 560 sistemde Alt + Tab yapılınca ekran yeşil oluyor

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ASUS RX 560 4 GB ekran kartında arada sırada (azımsanmayacak miktarda) yaşadığım bir sıkıntım var. Arada bir oyunu alta alınca ekran tamamen yeşil oluyor ve düzelmiyor. Alt + Tab ile oyuna geri girince ise ekran tamamen siyah oluyor ve düzelmiyor. Tek çözüm bilgisayarı kapatıp açmak. Bu sorunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS RX 560 4 GB ekran kartında arada sırada (azımsanmayacak miktarda) yaşadığım bir sıkıntım var. Arada bir oyunu alta alınca ekran tamamen yeşil oluyor ve düzelmiyor. Alt + Tab ile oyuna geri girince ise ekran tamamen siyah oluyor ve düzelmiyor. Tek çözüm bilgisayarı kapatıp açmak. Bu sorunun nedeni nedir?
Rx serisindeki yazılımsal hatalardan biri olabilir ddu programıyla driveri kaldır kalıntı bırakmayacak şekilde sonra eski driveri indir sorun çözülür

RX580 kartım var 2 ay önce hazır olarak almıştım ilk aldığımda bu problemle karşılaşmıştım. Satın aldığım yerin teknik servisine götürdüğünde driverları yanlış kurduğumu söyledi ve format atıp bir eski sürümü kurup teslim etmişti. Daha sonra herhangi bir güncelleme sonrası sorun olmadı. Yaşadığım problem görselde.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-30 at 17.44.25.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-30 at 17.44.25.jpeg
    45,2 KB · Görüntüleme: 31
RX580 kartım var 2 ay önce hazır olarak almıştım ilk aldığımda bu problemle karşılaşmıştım. Satın aldığım yerin teknik servisine götürdüğünde driverları yanlış kurduğumu söyledi ve format atıp bir eski sürümü kurup teslim etmişti. Daha sonra herhangi bir güncelleme sonrası sorun olmadı. Yaşadığım problem görselde.
Rx serisi yazılımsal olarak zaten sıkıntılı driver güncelleyecekseniz ilk önce eski sürüm driveri kaldırmanız gerekiyor yoksa 2 sürüm birbirine karışıyor değişik yazılımsal hataları çıkabiliyor bendede rx570 var hiç driver güncellemesi yapmıyorum yazılımsal hata alırım diye

Yeni konular

Geri
Yukarı