Çözüldü RX 560 yükseltmesinden sonra oyunlar donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alaoglu7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. yeni ekran kartı ve PSU aldım.
  • PSU 500 watt
  • RX 560 ekran kartı
  • i3 6098p işlemci
  • ASUS H100 D anakart
  • 8 GB RAM

Ekran ve PSU'yu bağladıktan sonra bilgisayarı açtım ve açılmadı. Ben de forumda biraz araştırdım ve RAM'in birini çıkarıp çalıştırdığımda PC açıldı. Sonrasında şansımı denemek istedim ve çıkardığım RAM'i tekrar taktım. Bu sefer ilginç bir şekilde iki RAM ile PC çalıştı.

Sonrasında GTA 5 açtım ama GT 730'da oynatan PC RX 560'da donuyordu. Donuyor ve oyundan atıyor. PUBG açılırken oyundan atıyor. Halbuki sistemimde GT 730 varken PUBG açılıyor 10 FPS alıyordum. ETS 2 ve CS:GO'da 100 FPS alıyorum bir sorun olmuyor. Ekran kartımda sorun yok bence. RAM'den şüpheleniyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.

Çözüm
Cmd'ye şunu yazdıktan sonra düzeldi günlerdir uğraşıyorum gerçekten inanılmaz :
bcdedit/set IncreaseUserVA 3072
Hocam sıkıntı RAM'lerden sanırım. Çünkü bellek yetersiz diyor. RAM'leri doğru mu taktınız?
Evet hocam ramlerdenmiş sorun ve yukarda belirttiğim kodu girince düzeldi
Benzer sorunu arkadaşımda görmüştüm sürücüden kaynaklı olarak oyunlarda kasma donma atma yaşıyordu. Son sürüm yüklediği için oluyordu. 22.1.2 sürümünü yükleyince düzeldi. Hangi sürümünü kullanıyorsun?

Benzer sorunu arkadaşımda görmüştüm sürücüden kaynaklı olarak oyunlarda kasma donma atma yaşıyordu. Son sürüm yüklediği için oluyordu. 22.1.2 sürümünü yükleyince düzeldi. Hangi sürümünü kullanıyorsun?
Hocam dediğiniz sürümü yükledim pubg açtım şu hatayı verdi;
<Out-of-memory> error detected.

This problem may be caused by:
- Not enough available memory
- Corrupt files

Suggested troubleshooting methods:
- Reduce memory usage by closing unnecessary programs, rebooting your PC, or adding additional RAM, etc.
- Verify the integrity of your game files.

Cmd'ye şunu yazdıktan sonra düzeldi günlerdir uğraşıyorum gerçekten inanılmaz :
bcdedit/set IncreaseUserVA 3072
Hocam sıkıntı RAM'lerden sanırım. Çünkü bellek yetersiz diyor. RAM'leri doğru mu taktınız?
Evet hocam ramlerdenmiş sorun ve yukarda belirttiğim kodu girince düzeldi

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı