RX 5600 XT ekran kartını iade etmeli miyim?

phantasmagor

Decapat
2 Gün önce Sapphire Pulse RX 5600 XT ekran kartını satın aldım fakat forumda ve farklı birçok sitede karta ait o kadar çok siyah ekran, donma, mavi ekran hatası konuları var ki karttan aşırı derece soğudum.
Kutusunu açıp baktım ama sisteme montajını yapmadım acaba iade edip 2060/2060s alayım mı?

Ben en çok bilgisayarın yeniden başlama sorununu yaşıyorum. Onun da power kaynaklı olduğunu söylüyorlar tam olarak emin değilim. Diğer söylediğiniz sorunlar çok çok nadir oldu. Ha bir daha ekran kartı alacak olsam AMD tercih etmem.

2 Gün önce Sapphire Pulse RX 5600 XT ekran kartını satın aldım fakat forumda ve farklı birçok sitede karta ait o kadar çok siyah ekran, donma, mavi ekran hatası konuları var ki karttan aşırı derece soğudum.
Kutusunu açıp baktım ama sisteme montajını yapmadım acaba iade edip 2060/2060s alayım mı?
Eğer alabileceksen 2060 Super almaktan ziyade aynı fiyata 5700XT var onu alabilirsin. 5600XT den çok daha güçlü bir kart ama 650W'lık bir PSU nya ihtiyacın var minimum.

RTX 2060 S Sapphire Pulse RX 5600 XT'ye göre baya bi pahalı.
XFX THICC modellerinin çok sıkıntı çıkardığını duymuştum , genelde SAPPHIRE kartları sağlamdırlar, belki ASUS TUF daki gibi kronik sorunları vardır.
GIGABYTE kartları da çoğu kullanıcı tarafından "gigafail" olarak biliniyor, bilemiyorum tam olarak.

Bu tarz forum sitelerinde ürün memnuniyetinden ziyade kullanılan ürünlerde yaşanan sıkıntılar daha ön plandadır zaten. O yüzden de yaşanan sıkıntıları görmeniz normal. Bu tarz yaşanan sıkıntıları %100 olarak AMD yazılımsal sorundur demek yanlış olur. Veya %100 donanımsal da diyemeyiz. Genelde yazılımsal sıkıntı veya PSU olabilir. Farklı sıkıntılar NVIDIA tarafında da olabilir. Teknolojik ürünler birazda şans işidir. Hiçbir üründe sorun yaşamama garantisini kimse veremez. Yani bir ürünü kullanıp da memnun olduğunu belirtip buna bağlı olarak da sorun yaşamama garantisini size veriyorsa o kişinin yazdıklarını dikkate bile almayın derim. 14 gün içerisinde iade hakkınız var. Gördüğünüz üzere yaşanan sorunlar ortada, açılan konular ortada. Yani iyice araştırın düşünün tercih sizin sonuçta.

Bilgilendirme: AMD ekran kartları hakkında en ufak dahi kötü bir yorumda bulunmadım. AMD ekran kartlarını kötülemek gibi bir amacım yoktur. Hiçbir markayı fanboy derecesinde savunmuyorum. İsteyen istediği markayı fanboy derecesinde savunabilir ve tercih edebilir. Herkesin fikrine saygı duyuyorum ve kimseyi eleştirmiyorum ya da marka eleştirisi yapmıyorum.

Öncelikle cevap veren herkese teşekkür ediyorum,açtığım konunun yazım kurallarına uymadığı için kısıtlama aldım o yüzden şimdi yazıyorum.

Büyük ihtimal iade edip 2060 alacağım 3200tl ye kadar onerebileceginiz model var mıdır

Yeni konular

Geri
Yukarı