RX 5600 XT Görüntü Bozukluğu

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Ne desem buna bilemedim 2K'ya alsam bile böyle ne yapayım buna ben. Fotoğrafda çok az çıkmış bende çok daha fazla gözüküyor. Her oyunda böyle iğrenç bir hata.
Sen git hayalindeki bilgisayarı al ama bir hata yüzünden oyun oynamaya kork. Cidden delirdim yani en ufak bir bozuklukta oyundan çıkıyorum (bozukluk normal olsa bile) çözüm öneriniz var ise şimdiden teşekkürler.
Denen Çözümler :
DDU ile Driver sürüp en güncelini ve WHQL sürümü indirmek.
Çözünürlüğü (VSR) ile artırmak.
MSAA'yı artırmak.
Ekran Görüntüsü (4).png
675264-102121f5db767dda540bab5b27259ae4.png

Ekran Kartı : Asus Tuf 3 RX 5600 XT
İşlemci : AMD Ryzen 5 3600X
Anakart : Asus B450M Dragon
PSU : Powerboost 650W 80+
Ram : XPG 8x2
Monitör : AOC 24G2U

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    1 MB · Görüntüleme: 356
Forza Horizon 4 ve GTA 5.

Diğer oyunlarda yok.
@SkyRose Buyrun Forza Ayarlarım , AMD Ayarlarım sizden çok şey istedim ama rica etsem kendi ayarlarınız ile karşılaştırır mısınız ? (Sorun tam belli olmadı fotoğraflarda sorun uzaktaki ağaçların piksel olarak görünmesi ve piksel şeklinde beyazlıklar olması)
Forza Horizon 4 ve GTA 5.

Diğer oyunlarda yok.
Sizce bu spesifik bir sorun mu ?
@SkyRose Şu an utanıyorum çünkü sizi çok rahatsız ettim ama galiba bildirimler gitmedi bir ümit belki sorun ayarlardadır diye bir daha rahatsız ediyorum kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    458,7 KB · Görüntüleme: 70
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    448 KB · Görüntüleme: 62
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    341,3 KB · Görüntüleme: 65
  • Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    173,7 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    168,9 KB · Görüntüleme: 67
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    168 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    194,1 KB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    80 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
NVIDIA ve AMD'de aynı sorunlar varsa hiç sorunun oyundan olduğunu düşünmediniz mi? Oyun orijinal mi? Oyunun optimazyonunda veya kaplamaların geç yüklemesinden olabilir monitörünüz nedir? Belki de psikolojik olabilir.

NVIDIA ve AMD'de aynı sorunlar varsa hiç sorunun oyundan olduğunu düşünmediniz mi? Oyun orijinal mi? Oyunun optimazyonunda veya kaplamaların geç yüklemesinden olabilir monitörünüz nedir? Belki de psikolojik olabilir.

Oyun orijinal. Monitör AOC24G2U. Psikolojik bir sorun yok fotoğrafları inceleyin.Sorun oyunda değil başka kullanıcılara da danıştım benimki bir ümit bir RX 5600 XT kullanıcısına denk gelip AMD ayarlarını öğrenmek.

Donanımsal olabilir. Sürekli aynı konuyu açtığınızı görüyorum. Bence garantiye gönderin.

Hiç düzgün cevap alamadığımdan aynı konuyu açıyorum adam bana gelip o kadar sinir bozucu ve alakasız şeyler söylüyor ki konu falan kalmıyor ortada. Ayrıca garanti olayı da sıkıntılı Konya'da oturuyorum dersler var onları bekliyorum yaz ayında yollarım belki ama yanlarına gitmeden derdimi nasıl anlatacağım?

Gtx 1660 super var. Gta 5'te bazı yerlerde oluyor. Monitör 21,5 inç ama farketmiyorum bile.
Birde çoğunlukla çimenlerde ve sularda oluyor nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı