RX 5600 XT için stabil sürücü önerisi

Bende RX 5500 XT 8 GB var en son çıkan sürümü kullanıyorum ilk gün Valorant'ta droplar giriyordu. Ayarları sıfırladım ve şu an çok güzel hiçbir sıkıntısı yok bence.

Bende RX 5500 XT 8 GB var en son çıkan sürümü kullanıyorum ilk gün Valorant'ta droplar giriyordu. Ayarları sıfırladım ve şu an çok güzel hiçbir sıkıntısı yok bence.

Bende de o kartın 4 GB olanı var 24.1.1'i kurdum oyunlarda ki akıcılık gitti. Her kartta aynı tepkiyi göstermiyor aynı sürücü aynı marka ekran kartı da olsa. Shader cache için de bekliyorum zaten en az 2 gün kullanıyorum oyunlara girip çıkıyorum sürekli fakat değişen bir şey olmuyor.

Bende de o kartın 4 GB olanı var 24.1.1'i kurdum oyunlarda ki akıcılık gitti. Her kartta aynı tepkiyi göstermiyor aynı sürücü aynı marka ekran kartı da olsa. Shader cache için de bekliyorum zaten en az 2 gün kullanıyorum oyunlara girip çıkıyorum sürekli fakat değişen bir şey olmuyor.

Ondan önce 23.4.1 kullanıyordum oda çok iyiydi şimdi buna geçtim. Bu da sağlam gözüküyüor belki senin karta ağır gelmiştir benimki ASUS marka soğutması falanda çok iyi 3 sene olacak neredeyse.

Ondan önce 23.4.1 kullanıyordum oda çok iyiydi şimdi buna geçtim. Bu da sağlam gözüküyüor belki senin karta ağır gelmiştir benimki ASUS marka soğutması falanda çok iyi 3 sene olacak neredeyse.

24.1.1'de ekran kartını ASUS olarak gösteriyor Radeon ayarlarında. Benim kartım MSI halbuki. 23.4.1'e bakıyordum bende şimdi hatta indirdim bir kurup test yapacağım.

5500 XT 8 GB XFX modelini kullanıyorum benim karta da ASUS diyor AMD ve GPU-Z :D

Vallahi hocam ben bir daha AMD kart almayacağım zaten bu sondu. Adam gibi oyun oynayamıyorum şu kartla. Sırf sürücü sorunları yüzünden uğraşıp duruyorsun boş yere. Temiz bir NVIDIA kart bulursam hemen alacağım uğraşamam artık sürücü indir kur test et hangisi stabil hangisi yüksek FPS veriyor yeter cidden. Kart iyi lafım yok ama sürücü yüzünden kartın potansiyelini göremiyorsun. Sanki sınırlandırma uyguluyorlar gibi hissediyorsun.

Vallahi hocam ben bir daha AMD kart almayacağım zaten bu sondu. Adam gibi oyun oynayamıyorum şu kartla. Sırf sürücü sorunları yüzünden uğraşıp duruyorsun boş yere. Temiz bir NVIDIA kart bulursam hemen alacağım uğraşamam artık sürücü indir kur test et hangisi stabil hangisi yüksek FPS veriyor yeter cidden. Kart iyi lafım yok ama sürücü yüzünden kartın potansiyelini göremiyorsun. Sanki sınırlandırma uyguluyorlar gibi hissediyorsun.

Katılıyorum hocam NVIDIA GT 1030 kullanırken bile bu kadar sorun yaşadığımı hatırlamıyorum üvey evlat gibi davranıyor AMD 6000 ve 7000 serisi dışındaki kartlara.

Hocam herhalde her sistemle uyuşmuyor demekki ben çok memnun kaldım neredeyse 1660 super ile aynı performansı veriyor.

Hocam herhalde her sistemle uyuşmuyor demek ki ben çok memnun kaldım neredeyse 1660 Super ile aynı performansı veriyor.

Dedim ya hocam aynı marka aynı model ekran kartı bile olsa aynı sürücü de aynı performansı vermiyor. Mesela undervolt ya da overclock yapacaksın diyelim. Aynı yerden aynı marka aynı model ekran kartını getir overclock değerlerin aynı olsun birinde sorunsuz çalışır diğerinde hata verir o yaptığın ayarı yemez kart. Sende düzgün çalışıyorsa şanslısın demek ki. Ben 24.1.1'i kurduğum da hem oyunlarda ki akıcılık gitti hem de kartı ASUS olarak görüyordu. Bakalım yeni gelecek sürücülerde daha stabil olursa daha kullanılabilir olursa geçerim yoksa güncelleme niyetim yok. Birazdan 22.11.2 ve 23.4.1 sürümlerini kurup deneyeceğim. Bende ki kart hangi sürümde stabil çalışıyorsa onda kalacağım. Sonra da değiştiririm zaten daha da AMD kart hayatta almam.

Geri
Yukarı