RX 5600 XT mi, RTX 2060 mı?

Peki hocam RTX yanında i5 10400F gider mi?
Gider hocam.
Evet sorunlar çözüldü ancak RDNA mimarisine sahip kart kullanan bizler pek bu " DLSS " benzeri teknolojiden yararlanabilir miyiz bilmiyoruz. Eğer böyle bir avantaj sağlarlar ise RTX 2060 veya 2060S önermenin bir anlamı kalmayacak.
Evet ben de geçen bir konuda dile getirmiştim, halihazırda kartlar güncelleme ile destek alırsa o zaman büyük patlama olur.

Çözüldü? Hala bug var Software'da. Daha kendimize göre hotkey bile atayamıyoruz.
Geçen 2070'e driver kurmak için 4 saat harcadım, 2 kere temiz kurulum yaptım. Derdin hotkey olsun.

Bu arada, en azından AMD yazılımının yeni nesil bir arayüzü var. NVIDIA Denetim Masası 2000'lerden beri hiç görsel/tasarımsal güncelleme almadı mi?

Sürücü sorunları son zamanlarda kalmadı diye biliyorum ben ama yine de siz bilirsiniz.
Evet sorunlar çözüldü ancak RDNA mimarisine sahip kart kullanan bizler pek bu " DLSS " benzeri teknolojiden yararlanabilir miyiz bilmiyoruz. Eğer böyle bir avantaj sağlarlar ise RTX 2060 veya 2060S önermenin bir anlamı kalmayacak.

Fidelityfx var ama ne kadar kaliteli hiçbir fikrim yok.

Hayal ettiğimizden büyük bir patlama olacağı kesin. DLSS gibi büyük bir nimet bu kartlara gelirse rakiplerinden çok daha üste geçeceklerdir.
Gelirse cidden RTX boş kalacak en azından 2060 için.
Sürücü sorunları son zamanlarda kalmadı diye biliyorum ben ama yine de siz bilirsiniz.

Fidelityfx var ama ne kadar kaliteli hiçbir fikrim yok.
Önüne gelen sorun var diyor, takmıyorum artık, RX 560 ısınıyor alma diyorlardı, 80 dereceyi geçmedi aldığım günden beri yük altında, biraz da şans işi, Pusat Pro aldım kullanılmış çizikli ürün geldi elime, şans.

Bilgilerinizi tazelemeniz gerekiyor sanırım hocam.

Sizde sadece kas gücü bakmaya devam ediniz hocam.

RTX 2060, RX 5600XT'den tokat yediği için SUPER'leri çıktı.

Düşünce tarzına bak. 300 dolarlık karta ralip olarak 400 dolara RTX2060 Super çıktı demek. Max 5-10 FPS fazla alarak nasıl tokat yediriyor anlamış değilim. 5 FPS fazla ama DLSS yok RTX yok.

RTX, DLSS, nvenc, CUDA vb gibi sebeplerden 2060 kesinlikle alınabiliniyorsa. Bu arada DLSS yazılımsal bir teknoloji bile değil. 5600 XT'ye gelmesi imkansız.

Bilgisiz olduğunuz konularda sadece kullandığınız kartı övmeye devam edin. Ortadaki fark kartta düzgün kullanılmayan RT özelliği veya DLSS değil. Fiyat farkı. Senin Ventus gibi soğutma özürlü bir kartı aldığın fiyata ben ROG soğutmalı bir kart alabiliyorum. Olay asıl burada zaten. Daha 5700'ün 2070 rakibi olduğunu bilmeyen biri ile ne kadar tartışsam zaten cahilliğe devam edecek.

Düşünce tarzına bak. 300 dolarlık karta ralip olarak 400 dolara RTX2060 Super çıktı demek. Max 5-10 FPS fazla alarak nasıl tokat yediriyor anlamış değilim. 5 FPS fazla ama DLSS yok RTX yok.

2060S çıktığında 5600 XT yoktu ki. Performans olarak oyundan oyuna göre değişiyor ama 2060 ile 5600 XT ortalama olarak benzer sayılır. 2060S'in bunlarla alakası bile yok.
Bilgisiz olduğunuz konularda sadece kullandığınız kartı övmeye devam edin. Ortadaki fark kartta düzgün kullanılmayan RT özelliği veya DLSS değil. Fiyat farkı. Senin Ventus gibi soğutma özürlü bir kartı aldığın fiyata ben ROG soğutmalı bir kart alabiliyorum. Olay asıl burada zaten.

Ventus XS iyi bu arada. Tüm Ventus'lar aynı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı