RX 5600 XT modelleri arasında bellek hızı farkı

TRVP LXRD

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar KDV indirimde MSI RX 5600 XT Gaming X aldım. Sapphire Pulse ile karşılaştırdığımda MSI'da bellek hızı 12000 MHz iken Sapphire'de 14000 MHz.
MSI'ın soğutması daha iyi diye düşünüyorum.
Ama aralarındaki FPS farkı ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı model ekran kartları arasında normalde fark olmaz. Bazı modeller fabrika çıkışlı çekirdek hızı yükseltilmiş olabiliyor(OC). Eğer olursa da en fazla birkaç FPS fark olur. Dert etmenize gerek yok.

Arkadaşlar Vatan Bilgisayar KDV indirimde MSI RX 5600 XT Gaming X aldım. Sapphire Pulse ile karşılaştırdığımda MSI'da bellek hızı 12000 MHz iken Sapphire'de 14000 MHz.
MSI'ın soğutması daha iyi diye düşünüyorum.
Ama aralarındaki FPS farkı ne kadar olur?
5600XT ekran kartları RTX 2060'ın önüne geçmek için BIOS güncellemesi aldı. O daha yüksek değere sahip olan model fabrika çıkışı BIOS güncellenmiş model. Yüksek olan modeli tercih etmeni tavsiye ederim. Normal 5600XT kartlara göre %5-6 civarı bir performans artışı var.

Biri 1660 Ti rakibiyken(12 Gbps bellek kullanılan)
diğeri (14Gbps bellek kullanılan) VBIOS güncellemesi ile RTX 2060' a rakip oluyor.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. MSI RX 5600 XT Gaming X siparişini iptal ettim. Sapphire Pulse RX 5600 XT alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı