RX 5600 XT oyunlarda piksel titremesi

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Bunu nasıl anlatayım bilemedim. Karıncalanma gibi düşünün sanki benden biraz uzak pikseller oyunlarda titriyor gibi. Dalgalanıyor da diyebiliriz. Daha önce şöyle bir problem de yaşamıştım onunla alakalı olabilir mi? Videoya bakınca titrediğini göreceksiniz bu oyun ile alakalı değil. Bu kamera ile alakalı ama o titremelerin 1 tık daha düşük versiyonunu ben oyunda yaşıyor. Sorunumu en iyi böyle açıklayabildim.
Ekran kartı: ASUS TUF 3 RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
RAM: XPG 8x2 3000 MHz.
SSD: Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD.
PSU: Power Boost 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörden kaynaklanıyor olabilir FreeSync mıydı bir kare bazen piksel kayıyor hızlı renk geçişlerinde oluyor FreeSync bunu engelliyor çoğu monitörde var ama sizin kimse olmayabilir notebook bazen olmuyor minimal olması için PC monitörlerin neredeyse hepsinde var ama çok uçuşlarda genelde olmuyor notebooklarda oranı bilmiyorum ama minimal olması ne kadar cailstiklarini biliyorsunuz
Yani muhtemelen FreeSync kullanmazlar.

Monitörden kaynaklanıyor olabilir FreeSync mıydı bir kare bazen piksel kayıyor hızlı renk geçişlerinde oluyor FreeSync bunu engelliyor çoğu monitörde var ama sizin kimse olmayabilir notebook bazen olmuyor minimal olması için PC monitörlerin neredeyse hepsinde var ama çok uçuşlarda genelde olmuyor notebooklarda oranı bilmiyorum ama minimal olması ne kadar cailstiklarini biliyorsunuz
Yani muhtemelen FreeSync kullanmazlar.
FreeSync açık.
Selamlar, GPU ile monitör bağlantınızdaki kablonun kalitesine ve giriş düzenine görede farklılıklar gösterir.
DP kablosu ile bir deneyeyim mi?
Selamlar, GPU ile monitör bağlantınızdaki kablonun kalitesine ve giriş düzenine görede farklılıklar gösterir.
DP ile denedim işe yaramadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı