RX 5600 XT Sistemde Oyunlarda Siyah Ekran

Etonon

Hectopat
Merhaba bu AMD'nin yazılımsal sorunları canımı çok sıkmaya başladı. Yeni aldığım için canımı bayağı sıkıyor. AC: Odyssey, Kingdom Come Deliverance, WWE 2K20 gibi oyunlarda siyah ekran almaktayım. Bunun herhangi bir çözümü yok mudur? CS:GO, Call of Duty Warzone veya League of Legends gibi oyunlarda bu sıkıntıyı yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakında ekran kartı alacak arkadaşım RX 5600XT düşünüyordu almamasını söyledim durumu anlattım, 1660 Super aldı en azından kafası rahat olur kaç konu olmuştur AMD kartı ile sorun yaşayan umarım sorununuzu çözersiniz.

Saymadığım küfür kalmadı cidden şu karta. NVIDIA'yı boşa tercih etmemişim zamanında. İşlemci olarak hiçbir problem yok ama ekran kartı konusunda kesinlikle berbat.

MSI Afterburner indirin ve kurun sonra programı açın. Core clock diye bir yer olacak orayı 100MHz düşürün öyle deneyin.

Tamam bunu deneyeceğim şimdi recommended bir sürüme geçeceğim ddu ile sürücüyü kaldırıp. Optional son güncellemeyi kurmuşum ekran kartına o da sıkıntı yaratıyordur büyük ihtimal

Merhabalar. Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Görüntü gidiyordu fakat kasa çalışmaya devam ediyordu. Ben sorunu şöyle çözdüm. 20.2.2 sürümünü kullanırken kartın Frekans Mhz değerini 120 değer düşürüp güç limitini -10 yapınca düzelmişti. Şuan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum, Frekans Mhz değerini 90 değer düşürüp undervolt uyguladım ve bu sorun ile karşılaşmadım. Yani size de tavsiyem bu tarz ayarları deneyin belki çözüm olur. İlk başta Frekans Mhz değerini düşürmeyi deneyebilirsiniz. 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyin.

Deneyin derim. Driver işe yaramasa dediğimi yapın.
Merhabalar. Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Görüntü gidiyordu fakat kasa çalışmaya devam ediyordu. Ben sorunu şöyle çözdüm. 20.2.2 sürümünü kullanırken kartın Frekans Mhz değerini 120 değer düşürüp güç limitini -10 yapınca düzelmişti. Şuan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum, Frekans Mhz değerini 90 değer düşürüp undervolt uyguladım ve bu sorun ile karşılaşmadım. Yani size de tavsiyem bu tarz ayarları deneyin belki çözüm olur. İlk başta Frekans Mhz değerini düşürmeyi deneyebilirsiniz. 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyin.

Deneyeceğim dediklerinizi teşekkürler.

Geri
Yukarı