RX 5600 XT sıcaklık değeri normal mi?

Ben XFX Rx5600XT kullanıyorum. Satın aldığım zaman kendisinde dahili olarak gelen fan ayarında maximum %30 larda çalışıyordu fan kaç derecede olursa olsun. Sonra kendim elle bir fan ayarı yaptım fan maximum % 70 leri derece de maximum 70 leri görüyor.Eğer sizde de fan ayarı öyleyse isterseniz o fan ayarını sizinle paylaşayım. Bu ayarda maximum yüzde 60 civarı kullanılıyor fan.
FanAyarı.png

Ben XFX Rx5600XT kullanıyorum. Satın aldığım zaman kendisinde dahili olarak gelen fan ayarında maximum %30 larda çalışıyordu fan kaç derecede olursa olsun. Sonra kendim elle bir fan ayarı yaptım fan maximum % 70 leri derece de maximum 70 leri görüyor.Eğer sizde de fan ayarı öyleyse isterseniz o fan ayarını sizinle paylaşayım. Bu ayarda maximum yüzde 60 civarı kullanılıyor fan.Eki Görüntüle 745378
Öncelikle paylaştığınız için teşekkür ederim. Ancak kararlı sürüme geçince, fan ayarlarını otomatikte iyi bir şekilde ayarlayabildiğini gördüm. Bende manuel olarak müdahale etmeyi bıraktım. Gariptir ki, manuel olarak müdahale edip, daha sonra otomatiğe geçersem ve oyuna girersem bir şekilde yeşil ekran hatası alıyordum. Şuan manuel olarak müdahale etmiyorum ve hata da almıyorum. Alakası var mı yoksa şansım mı iyi gidiyor şuan bilmiyorum ama dediğim gibi otomatik kullanıyorum şimdilik. Tekrardan teşekkür ederim.

Öncelikle paylaştığınız için teşekkür ederim. Ancak kararlı sürüme geçince, fan ayarlarını otomatikte iyi bir şekilde ayarlayabildiğini gördüm. Bende manuel olarak müdahale etmeyi bıraktım. Gariptir ki, manuel olarak müdahale edip, daha sonra otomatiğe geçersem ve oyuna girersem bir şekilde yeşil ekran hatası alıyordum. Şuan manuel olarak müdahale etmiyorum ve hata da almıyorum. Alakası var mı yoksa şansım mı iyi gidiyor şuan bilmiyorum ama dediğim gibi otomatik kullanıyorum şimdilik. Tekrardan teşekkür ederim.
Rica ederim ne demek. Manuel ayarda Zero RPM açabiliyor musunuz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı