RX 5600 XT sistem oyun sırasında kapanıyor

Kjumbo01

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 yıldır sorunsuz kullandığım bilgisayarımın ekranı oyundayken veya oyuna girerken kapanıyor, bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ekran kartı sürücüsüne giremiyorum, yeniden yüklemem gerekiyor. Sebebi nedir?

ASUS RX 5600 XT 6 GB EVO Overclocked Version.
Gigabyte B450M S2H.
8x2 XPG RAM.
Ryzen 3 3300X.
Cooler Master 550W 80+ PSU.
Zalman n2.

Bilgisayarı TV'ye bağlı kullanıyorum, Monitorum yok.

Son düzenleme:
Merhaba, 1 yıldır sorunsuz kullandığım bilgisayarımın ekranı oyundayken veya oyuna girerken kapanıyor, bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ekran kartı sürücüsüne giremiyorum, yeniden yüklemem gerekiyor. Sebebi nedir?

ASUS RX 5600 XT 6 GB EVO.
Gigabyte B450M S2H.
8x2 XPG RAM.
Ryzen 3 3300X.
Zalman n2.

Ekran kartının son sürümünü link ile tıklayıp yükleyebilir misiniz peki?

PSU 550W oldugu için olabilir mi? 650W olanini siparis verdim, parcalari komple söktük yeni PSU ile yeniden montajliyacagiz

PSU yeterli hocam bende de 550 Watt 80+ PSU var sorunun PSU ile alakalı olacağını sanmıyorum. Yeni sürücü çıktı onu indirip DDU ile eski sürücüyü kaldırıp yenisini kurup öyle dener misiniz?

ASUS RX 5600 XT 6 GB EVO Overclocked Version.
Gigabyte B450M S2H.
8x2 XPG RAM.
Ryzen 3 3300X.
Zalman n2.

DDU ile temiz kurulum deneyin ilk olarak. Bana sorun donanımsal gibi geldi.

@Necati Adıyaman DDU hiç kullanmadım, Format atip, yeni kurulum yapsam olur mu ?

@AntenOS DDU nasil olur bilmiyorum, Formatlasam olur mu ?
Zor bir işlemi yok hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakarak yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı